Soğan ve Sarımsağı Aynı Anda Pişirenler… Kendinizi Zehirliyorsunuz!

Soğan ve sarımsak her yemeğin olmazsa olmaz lezzetlerinden bir tanesi olurken, soğan ve sarımsağı tüketmek sağlık açısından da son derece faydalıdır. Soğan ve sarımsağın içerisinde yer alan bileşenler bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda hastalıklara karşı da vücudu koruma altına almaya yardımcı olur.

Soğan ve sarımsak bilhassa Türk mutfağında oldukça etkin şekilde tüketilen sebzeler arasındadır. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda soğan ve sarımsağın yıllardır yanlış tüketildiği ortaya çıktı. Soğan ve sarımsak tüketen herkesi ilgilendiriyor…

SOĞAN VE SARIMSAĞI YILLARDIR YANLIŞ TÜKETİYORMUŞUZ

Soğan ve sarımsak tüketen herkesi yakından ilgilendiren o haber detay ortaya çıktı. Soğan ve sarımsak yemeklere lezzet katması dolayısıyla bolca kullanılırken bu iki malzemenin aynı anda pişirilmesi sağlık açısından son derece zararlı bileşenlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Soğan ve sarımsak pişme süreleri bakımından birbirinden son derece farklıdır. Soğan, sarımsaktan çok daha uzun sürede pişerken ikisini aynı anda pişirmeniz sarımsağın yanmasına neden olacaktır.

Bu durum da sarımsağın besin değerlerinin tamamının yok olmasına aynı zamanda aşırı pişirilme dolayısıyla allicin maddesinin açığa çıkarak sağlığa zarar vermesine neden olabilmektedir.

Bu durumun yaşanmaması için soğan ve sarımsağı doğru sıralamada pişirmeye özen göstermeniz yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx