Kaleseramik, “İSO 500” Listesinde 168. Sırada Yer Aldı

Türkiye sanayisinin lokomotifi olan en değerli şirketler açıklandı. Sanayinin ‘En’leri listesinde seramik sektörünün lideri Kaleseramik, performansı ile önemli bir yükseliş gösterdi. Kaleseramik, İstanbul Sanayi Odası-İSO’nun açıkladığı 2022 yılı, “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” listesinde, 12 sıra birden yükselerek, 168. sırada yer aldı. Sahip olduğu 66 yıllık sektör tecrübesi, üretim potansiyeli, Ar-Ge gücü ve zengin insan kaynağı ile global marka yolculuğunu sürdüren Kaleseramik, Cumhuriyetin 100. yılında bayrağı ve ‘En’ler listesindeki yürüyüşünü daha da üst sıralara taşımayı hedefliyor.

Türkiye ekonomisinde lokomotif görevi gören en değerli sanayi şirketleri belli oldu. İstanbul Sanayi Odası; Üretimden Satışlar, Net satışlar, Brüt Katma Değer, Özkaynak, Aktif Toplam, Dönem Karı, FAVÖK, İhracat ve Çalışan Sayısı gibi temel başlıklar üzerinde yaptığı değerlendirmenin sonucunda hazırladığı 2022 yılı, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesini açıkladı. Listede, Türkiye seramik sektörünün lideri Kaleseramik de başarısı ile bu yıl da  Türkiye sanayisinin ‘En’leri listesinde üst sıralara tırmanışını sürdürdü. Seramiğin kalesi, performansı ile İSO 500 listesinde, 12 sıra birden yükselerek, 168. sırada yer aldı.

Türkiye’nin 1., Avrupa’nın 5., dünyanın 18. seramik kaplama malzemesi üreticisi

Türkiye seramik sektörünün öncüsü Kaleseramik, hayatını Türkiye’nin sanayileşmesine adayan Kale Grubu’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Merhum İbrahim Bodur tarafından Çanakkale’nin Çan ilçesinde kuruldu. 1957 yılında Türkiye’nin ilk seramik karo üreticisi olarak, yolculuğuna başlayan Kaleseramik; 66 yılda ortaya koyduğu başarı ile bugün Türkiye’nin 1., Avrupa’nın 5., dünyanın 18. en büyük seramik kaplama malzemesi üreticisi konumunda bulunuyor. 

Çanakkale Çan ve Semedeli, Yozgat Yerköy ve Balıkesir Bandırma’daki dört ayrı lokasyonda üretimini sürdüren Kaleseramik; Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalesinterflex, Kale Banyo ve T-One gibi güçlü markalar ile sektöre ilkleri ve yenilikleri taşımaya devam ediyor.

Seramik kaplama malzemeleri, seramik sağlık gereçleri, armatür ve banyo mobilyası ürün gruplarında yılda 4.500’ün üzerinde ürün çeşitliliği ile sektörüne öncülük eden Kaleseramik, her yıl yaklaşık 200 çeşit yeni ürünü pazara sunuyor. Büyük ebatlı porselen plaka üretimi başta olmak üzere yenilikçi ürünleri ile seramiğin geleceğine yön veren Kaleseramik, ürünlerini ulusal pazarın yanı sıra uluslararası pazarda da 86 ülkede müşterilerine ulaştırıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx