Kahve telvesi, çöp değil, hazinedir! Kahve içtikten sonra ortaya çıkan kahve telvesini çöpe atıyorsanız fırsat kaçırıyorsunuz

Kahve telvesinin 5 farklı kullanım alanı

1. Cilt bakımı

Kahve telvesi, doğal bir peeling olarak kullanılabilir. Nemlendirici ile karıştırılarak cilde nazikçe masaj yapılabilir. Kahve telvesinin içindeki kafein ve antioksidanlar, cildi canlandırabilir ve ölü deri hücrelerini temizleyebilir.

Yeni pencerede açılırwww.cildimveben.com

Kahve telvesi peeling

2. Koku giderici

Kahve telvesi, buzdolabı, ayakkabı dolabı veya ellerdeki garip kokuları absorbe edebilir. Küçük bir kase kahve telvesini istenmeyen kokuların kaynağının yanına koyarak ortamı ferahlatabilirsiniz.

3. Temizlik malzemesi olarak

Kahve telvesi, yağlı yüzeyleri temizlemek için etkili bir doğal temizlik malzemesidir. Yağlı tavaları veya ocak yüzeylerini silerken kahve telvesini kullanarak hem temizlik yapabilir hem de hoş bir kahve kokusu elde edebilirsiniz.

4. Bahçe ve bitki besini

Kahve telvesi, bahçe toprağına karıştırılarak bitkilerin beslenmesinde kullanılabilir. Aynı zamanda kahve telvesi, bazı zararlı böcekleri caydırabilir.

5. El maskesi

Kahve telvesi, nemlendirici ve biraz hindistancevizi yağı ile karıştırılarak eller için doğal bir yumuşatıcı maske oluşturabilir.

Kahve telvesini bu şekilde değerlendirerek hem çevreye katkıda bulunabilir hem de günlük yaşamınıza farklı bir boyut ekleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir