İsrail savaşın başından beri en büyük kayıplarını verdi; 21 asker öldü

T24 Dış Haberler

İsrail, Pazartesi günü Gazze’de 21 askerinin öldürüldüğünü ve bunun Hamas’a karşı savaşın başladığı Ekim ayından bu yana ordu için en kötü tek günlük ölü sayısı olduğunu duyurdu. 

İsrail Savunma Kuvvetleri Sözcüsü Daniel Hagari, Hamas militanlarının bir İsrail tankına ateş açtığını ve aynı anda yakındaki iki binada büyük patlamalar meydana geldiğini söyledi.

Binadaki patlama İsrail’in yerleştirdiği mühimmat nedeniyle oldu

“Askerlerin çoğu binaların içinde ve çevresindeyken bu patlama sonucunda binalar çöktü” diyen Hagari, “Binalar muhtemelen güçlerimizin binaları ve bölgedeki terör altyapısını havaya uçurmak için oraya yerleştirdiği mühimmat nedeniyle patladı” ifadelerini kullandı. 

İsrail güçlerinin patlamanın olduğu anda söz konusu 2 binanın içinde ve yakınında bulunduğunu aktaran Hagari, saldırıda 21 askerin öldüğünü ve şu ana kadar 10’nun isimlerinin açıklandığını kaydetti.

İsrail ordusunda son durum 

İsrail ordusu, henüz rakamları güncellemese de kara saldırısının başladığı 27 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda öldürülen İsrail askeri sayısı 221’e yükseldi.

7 Ekim’den bu yana Lübnan sınırı ve Batı Şeria’daki çatışmalarda dahil öldürülen toplam İsrail askeri sayısı da 556’ya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx