İletişim Başkanı Altun: “Bu yolculuk, Türkiye Yüzyılı’nın uzaya uzanan büyük hikâyesinin başlangıcını simgeliyor”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından, Türkiye’nin ilk insanlı uzay yolculuğuna ilişkin açıklamalarda bulunduğu bir paylaşım yaptı.

Türkiye olarak tarihî bir ana tanıklık ettiklerini belirten İletişim Başkanı Altun, Türkiye’nin, insanlı ilk uzay yolculuğuna adım attığını kaydetti.

“Türkiye Yüzyılı’nın uzaya uzanan gayret dolu hikâyesini yaşamanın, yıllardır gerçeğe dönüşmesi beklenen bir hayalimizi daha gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz.” değerlendirmesinde bulunan İletişim Başkanı Altun, şöyle devam etti:

“Bu önemli yolculuk, Uzay Vatan’da yaptığımız ve gelecekte gerçekleştireceğimiz çalışmalar için bir mihenk taşı olacak. Bu yolculuk, aynı zamanda Türkiye Yüzyılı’nın uzaya uzanan büyük hikâyesinin başlangıcını ve ülkemizin uzaydaki varlığını güçlendirecek son derece kıymetli bir adımı simgeliyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki güçlü Türkiye vizyonu, her alanda yüksek başarılar elde etmemiz için bize ilham veriyor. Bilim ve uzay keşifleri alanında çok kıymetli bu görevi üstlenen ülkemizin ilk astronotu Alper Gezeravcı’ya, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığımız koordinasyonunda gerçekleşen bu yolculukta başarılar diliyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

One thought on “İletişim Başkanı Altun: “Bu yolculuk, Türkiye Yüzyılı’nın uzaya uzanan büyük hikâyesinin başlangıcını simgeliyor”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx