Erdoğan’dan Jr. Erbakan’a karşı hamle

Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan döneminde Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanıyken geçirdiği trafik kazası sonucu eşiyle birlikte hayatını kaybeden Ali Soylu’nun oğlu Ali Soylu, AKP listelerinden belediye meclis üyesi adayı olarak gösterildi. Aynı zamanda eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da yeğeni olan Ali Soylu, AKP Arnavutköy’de seçilecek sıradan listeye girdi.

YENİDEN REFAH’TAN MİLLETVEKİLLİĞİ ADAY ADAYI OLMUŞTU

Ali Soylu, Mayıs ayında yapılan genel seçimlerde de Yeniden Refah Partisi’nden Trabzon Milletvekili Aday Adayı olmuştu.

ALİ SOYLU KİMDİR?

Milli Görüş’ün “yetim” çocuğu olarak bilinen Ali Soylu’nun babası Ali Soylu, Refah Partisi Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyeliği sırasında Necmettin Erbakan’ın isteği üzerine 1987’de Refah Partisi Genel Merkezinde seçim işleri, miting ve gezi organizatörü olarak görevde bulundu. 1994 seçimlerinde Refah Partisi’nden Of Belediye Başkanlığına aday oldu.

Ali Soylu, Milli Gençlik Vakfı Genel Başkan Yardımcısı’yken 30 Haziran 2000’de Ankara’dan Of’a gelirken Çorum’un Sungurlu ilçesi yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti.

Kazada Soylu’nun eşi Neriman Soylu (33) ile çocukları Fatıma Zehra (9) ve Muhammed Talha (1) da hayatlarını kaybetmişlerdi.

Süleyman Soylu’nun yeğeni Ali Soylu bu kazadan yaralı olarak kurtulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx