Electronic Arts’tan işten çıkarma kararı…

Oyun şirketlerinde işten çıkarma dalgasına Electronic Arts da katıldı. Microsoft ve Tencent’e ait Riot Games’in binlerce çalışanını işten çıkaracağını açıklamasından sonra bir haber de FIFA, Need For Speed, Sims ve Battlefield gibi oyunların yaratıcısı Electronic Arts’tan geldi.

Electronic Arts Üst Yöneticisi Andrew Wilson, söz konusu işten çıkarmalara dair çalışanlara gönderdiği e-postayı paylaştı.

Wilson, e-postada, video oyun sektörünün hızlı bir değişim içinde olduğunu belirterek, bu değişime ayak uydurmak için yeniden yapılanmaya gideceklerini kaydetti.

Andrew Wilson, “Bu değişim zamanında, bu kararların iş gücümüzün yaklaşık yüzde 5’ini etkilemesini bekliyoruz” ifadesini kullandı.

Mart 2023 sonunda yaklaşık 13 bin 400 çalışanı olan EA, yeniden yapılandırmanın çalışanların kıdem tazminatı dahil şirkete 125-165 milyon dolar arasında mal olmasını bekliyor. Öte yandan, video oyunu şirketi Sony Interactive Entertainment de 27 Şubat’ta küresel iş gücünün yüzde 8’ine karşılık gelen 900 çalışanını işten çıkarma planını duyurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx