Bulaşık makinesinde yarım limon fırtınası! Kaşık sepetine koyunca ayna gibi çıkartıyor

Kireç nedeniyle lekelenmeye başlayan bulaşıkları kurtarmak için çeşitli kimyasallar kullanılabilir. Özellikle beyaz lekeler için farklı parlatıcı ürünler ekleniyor. Ancak tüketim için kullandığımız mutfak eşyalarının sürekli kimyasala maruz kalması sağlıklı olmaz.

Bulaşık makinesi için kullanılan temizlik malzemeleri her zaman yeterli olmayabilir. Bunun sonucunda ise temiz bulaşıklar değil, yine kirli bulaşıklar elde edilmiş oluyor. Bulaşıkları leke ve kirden kurtarmak için deneyebileceğiniz en kolay yöntem ise limon kullanmak.

Mutfak eşyalarınızı ek olarak farklı kimyasallar ile yıkamak yerine yarım limon ekleyebilirsiniz. Limon, asidik yapısıyla bulaşıklardaki kireç ve kirleri temizlemeye yardımcı olur. Bu sayede bardaklar, tabaklar, kaşık ve çatallar pırıl pırıl olacaktır.

pH değeri 2 olarak ölçülen limon, asidik yapısı sayesinde bulaşıkların temiz, parlak ve kokusuz olmasını sağlar. Yıpranmaya başlayan mutfak eşyaları limon kullanımıyla birlikte eski canlılığına geri dönebilir.

Hoş bir kokuya sahip olan limon, bulaşık makinesinin içindeki rahatsız edici yemek kokusunu arındırır. Limon, hem bulaşık makinesine hem de bulaşıklara fayda sağlar.

Bulaşık makinesinin içinde biriken kiri çıkarabilir. içerisindeki asidik yağlar, antibakteriyel özellikler kiri, artıkları ve kötü kokuyu ortadan kaldırır. Bunun için bulaşıkları eklemeden önce makinenin içine limon suyu dökebilirsiniz.

Limon kullanmak yerine kabuklarını da bulaşık makinesinde değerlendirebilirsiniz. Bu sayede sıktığınız limonun kabukları ziyan olmaz. Limon kabuklarını rendeleyerek makineye ekleyebilirsiniz.

En basit yöntemlerden biri limonu yalnızca ortadan ikiye kesip kaşıklık veya uygun bir bölmeye yerleştirmektir. İçerisinde kimyasal barındırmadan temizlik ürünlerinin görevini yerine getiren limon, doğal ürünlerin etkili olduğunu kanıtlar nitelikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx