Başsavcıyı ‘FETÖ’cü’ olmakla suçlamışlardı: Orhun Haber yöneticilerine gözaltı

Sinan Ateş dosyasının savcısı ile Ankara Başsavcısını “FETÖ’cü” olmakla suçlayan Orhun Haber isimli sosyal medya hesabına Ankara Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Yapılan araştırma sonucunda söz konusu hesabı kullandığı tespit edilen 2 kişi bugün gözaltına alındı.

T24’ün haberine göre Orhun Haber’den geçen pazar günü yapılan paylaşımda, “kripto FETÖ’cülerin” yargıdaki Hak-Yol cemaati içerisine sızdığı belirtilerek, Sinan Ateş dosyasının savcısı Ayhan Ay’ın da Hak-Yol cemaatine sızan isimlerden olduğu öne sürülmüş, Ankara Başsavcısı Akça’nın da “FETÖ’cü” olduğu ve örgütsel talimatla hareket ettiği iddia edilmişti.

BAŞSAVCIYA TEHDİT

Gözaltıların ardından aynı hesaptan Ankara Başsavcısı Akça bir kez daha hedef alındı. “Orhun haberi susturamazlar” denilerek yapılan paylaşımda, “Ankara Başsavcısı Ahmet Akça, ORHUN HABERİ engelleyebilmek için her türlü FETÖ TAKTİĞİNE başvurmaya devam ediyor!” denilerek bir dizi iddiada bulunuldu. Paylaşımda, “ORHUN HABER olarak diyoruz ki, Türk Devletine ve Milletine ihanet eden tüm vatan hainleriyle mücadelemiz sonuna kadar sürecektir! Bilinmelidir ki, sayılmayız parmak ile, tükenmeyiz kırmak ile!” denildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx