Aşk ve dans engel tanımaz

Antalya’da tanışan Nezihe Koçak ve Abdülkadir Ünal çifti, 9 yıl önce masa tenisi eğitimi sırasında tanıştı. Masa tenisinde rakip olan engelli çift, bir süre sonra sevgili oldu. 2016 yılında da dans eğitimi alan çift, yurt içi ve yurt dışında düzenlenen yarışmalarda birçok kez sahneye çıktı.

Birlikte çıktıkları yolda birden çok başarıya imza atan ve 2019’da evlenen para dans milli takım sporcuları, şimdi 24 Kasım’da İtalya Cenova’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyor.

“DANS, AŞKIMIZI GÜÇLENDİRDİ”

Abdulkadir Ünal, “Yıllardır birlikte dans ediyoruz. Yurt dışında birçok başarıya imza attık. Hâlâ atmaya devam ediyoruz. En son Slovakya’da düzenlenen Dünya Kupası’ndan 2 altın 1 gümüş madalyayla döndük. Önümüzde 24 Kasım’da İtalya Cenova’da Dünya Şampiyonası var. Onun hazırlıklarını yapıyoruz. Orada ülkemizi temsil edip madalyayla dönmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Aşk ve dansın birleşmesiyle güzel başarılar elde ettiklerini anlatan Ünal, “Aşk ve dans, aşkın ta kendisi. Eşimle masa tenisinde tanıştık ama birlikte dans edebileceğimize karar verdik. Bu da bizim aşkımızı güçlendirdi. Birlikte yapabildiğimiz en güzel şeylerden biri. Partnerli danslar hep etkileşimle güzelleşir. Birlikte o enerjiyi yakaladığımız için her şey ortaya güzel çıktı. Güzel de devam ediyor. Bundan sonra daha güzel olacak” diye konuştu.

Nezihe Koçak Ünal da eşiyle üç yıldır para dans milli sporcusu oldukları için çok mutlu olduğunu söyledi. Ünal, “Dansı çok iyi icra ettiğimizi düşünüyorum. Önümüzde Dünya Şampiyonası var. Orada da güzel sonuçlar elde edeceğimize inanıyoruz” dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx