Yunanistan’da turistlere yüksek fiyatlı yemek faturaları kesildi

Yunanistan, turistlere kesilen fahiş fiyatlı faturalarla konuşuluyor.

Mikonos adasındaki bir yerde yemek yiyen turistler, gördükleri fatura karşısında neye uğradıklarını şaşırdı.

Turistlere yüzlerce euroluk yemek faturası

Hemşireler Amanda Miehs ve Almma Rasmussen’den, bir mojito, bir güç içeceği ve iki tabak musakka ve kalamar için 533 euro ödemeleri istendi.

Mekan sahibi, Miehs ve Rasmussen’e indirimli fiyatın 433 euro olduğunu söyledi.

İngiliz basını: İsmi çıkmış mekan

Her biri altı istiridye, iki margarita ve bir şişe maden suyu söyleyen öteki bir ikili ise çıkarılan fatura 417 euro oldu.

İngiltere basınından Mail, kelam konusu yerden “adı çıkmış” formunda bahsettiği haberinde, “Turistleri çok yüksek fiyatlar ödemeye zorluyorlar. Yerlilerden, tatilcilerden alınanın küçük bir kısmı alınıyor.” denildi.

“Kurbanların fiyatlardan haberi yoktu”

Çarpıcı faturaları ödemek zorunda kalan “kurbanların”, sipariş vermeden evvel fiyatlardan haberdar olmadıkları belirtildi.

Haberde, birebir eserlerin yerli müşteriye ise 50 euroya satıldığına dikkat çekildi.

“Menüyü bize vermediler”

28 yaşındaki Amanda, “O barın önünden geçiyorduk. Şayet bir içecek alırsak, bana ve Almma’ya şezlong kullanmamızı teklif ettiler. Sadece bir kokteylimiz, bir güç içeceğimiz ve biraz da musluk suyumuz vardı. Musakkanın 24 euro olduğunu söylediler.

Faturayı yahut menüyü sormaya devam ettim, böylelikle ne ödeyeceğimizi görebilecektim lakin bize menüyü vermediler. Garsonlardan biri birkaç kere bize indirim yaptığı için fiyatları gösteremeyeceğini söyledi.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.