Yılmaz Vural gözyaşları içinde taburcu oldu: Yaşamadığım 1 dakika…

Yılmaz Vural gözyaşları içinde taburcu oldu: Yaşamadığım 1 dakika...
Yılmaz Vural gözyaşları içinde taburcu oldu: Yaşamadığım 1 dakika...

Paylaş

Paylaş

Yılmaz Vural bu süreçte kendisine destek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve doktoru Çağlar Çağlar Çuhadaroğlu’na teşekkürlerini iletti. Vural, gözyaşlarının tutamadığı açıklamasında ise şunları söyledi:

Paylaş

“Her dakika kıymetli”

Yılbaşında 68 yaşına gireceğim. Hayatta öğrendiğim 3 şey daha oldu. Bunlardan birisi aile oldu. 1 dakikanın çok önemli olduğunu öğrendim. Halüsinasyon görürken “Allah’ım yaşamadığım 1 dakika var, bunu bana müsaade et” dedim. Yaşadığınız her dakikanın kıymetini bilin. Allah herkese buralarda tedavi olacak kadar ekonomi versin. Bunun dışında hayatta her şey yalan.

Paylaş

Yılmaz Vural’ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan hastanenin Başhekimi Çağlar Çuhadaroğlu ise şöyle konuştu:

Yılmaz hocamız ağırca seyreden Covid sürecini yaşadı. Hafif başlayan, sonrasında 3. gün eve bile gidecek kadar iyiyken, eve gidip bir süre sonra nefes darlığıyla bize geldi. Ardından bu süreçte başka bir tedavi modeline başladık ancak nefes darlığı hızlı şekilde ilerledi. Biz de riske atmamak için yoğum bakımdan yardım istedi ve Yılmaz abimizi hızla entübe ettiler. Yoğun bakım süreci yaşandı. 24 saat sürekli gözlendiğiniz bir yer. Sonra yavaş yavaş normal soluk denemeleri yapıldı ve bunun ardından emin olmak için 36 saat daha konuk ettik.

Paylaş

Bütün lig maçlarını izledi yoğun bakımda. Sonrasında takibini sağladık ve her geçen gün kan değerleri, solunum değerleri iyiye gitti. Biraz yoğun olduğu için ve hastane kuralı olduğu için tekerlekli sandalye ile geldi. Çok kısa süre içinde eski günlere dönecektir. Sporumuzun için çok önemli bir isim. Bu süre içinde kendisini tanıdığımda, ona verilen değeri kat kat hak ettiğini gördük. Kontrolümüzde kalacak ve bir süre sonra bu durum kendisi için bir anı olarak kalacak.

İlgili Haber
Yılmaz Vural'ın durumu daha iyiye gidiyor
Yılmaz Vural’ın durumu daha iyiye gidiyor

yılmaz hoca

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*