Xiaomi 13 amiral gemisi çok yakında tanıtılacak!

Popüler teknoloji devi Xiaomi, Xiaomi 13 adıyla yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonunu piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Cihazın lansman tarihi ise sanılandan daha yakın.

Xiaomi 13 güçlü özellikleriyle geliyor

Birkaç gün önce Xiaomi 13 Serisi olacak olan amiral gemisi akıllı telefon modelinin küresel pazara sunulmak için gerekli tüm testleri çoktan geçtiğini söylemiştik. Daha önceki sızıntılara göre, bu cihazın çıkış tarihinin yeni amiral gemisi işlemci olan Qualcomm Snapdragon 8 Gen2’nin lansmanından sonra gerçekleşeceği yönündeydi.

Ancak Xiaomi gecikmek istemiyor ve bu nedenle yeni amiral gemisi modelini bu işlemcinin piyasaya sürülmesinden hemen sonra tanıtmak istiyor. Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısı ise, 14-17 Kasım 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek.

Daha güçlü işlemci, 2K AMOLED ekran ve 165 Hz

Netice olarak Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modelini yıl bitmeden hemen önce, Xiaomi 12S’in piyasaya sürülmesinden sadece dört ay sonra görebileceğimiz anlamına geliyor. Tabi ki cihaz ilk olarak Çin’de tanıtılacak, birkaç ay sonra ise Uluslararası versiyonun küresel pazara tanıtılması bekleniyor.

Xiaomi 13, Xiaomi 12’de olduğu gibi yeni Snapdragon işlemciye sahip ilk cihaz olacak. Ayrıca yeni işlemcinin bir önceki nesle göre tasarımı daha da iyileştirilmiş olacak. Snapdragon 8 Gen 1’e kıyasla daha yüksek performans sekiz çekirdek tarafından sağlanacak, ancak işlemcide geliştirilmiş bir ilk çekirdek sunulacak.

Yeni işlemciye ek olarak, Xiaomi’nin belki de en güçlü akıllı telefon serisini görmek mümkün olacak. Cihazda premium amiral gemisi özelliklerin sunulması bekleniyor. Pro versiyonunda, yanları kavisli 2K ekran sunulabilir. Ayrıca AMOLED ekran teknolojisi ve 165 Hz’e kadar yenileme hızı da bu seri ile birlikte gelebilir.

Serinin standart modelinde düz, kompakt bir ekran, 1080p çözünürlük ve 120 Hz yenileme hızı sunulacak. Cihazlar hakkında henüz başka bir bilgi bilinmiyor. Bu nedenle, daha net bilgiler için üreticinin Kasım ayındaki basın toplantısına kadar beklememiz gerekecek.

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin atölyesinden çıkacak olan amiral gemisi akıllı telefonun şu ana kadar bilinen özelliklerini nasıl buldunuz? Xiaomi 13 ile ilgili başka sorularınız varsa, bunları haberin altındaki yorumlar bölümünde bizlere iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.