Uyuşturucu İle Gayret Günü’nde polisler çocuklarla maç yaptı

Ankara Vilayet Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Cürümlerle Uğraş Şube Müdürlüğü’nde vazifeli polisler, ‘26 Haziran Uyuşturucu İle Uğraş Günü‘ çerçevesinde uyuşturucuya karşı farkındalığı arttırmak emeliyle çocuklarla birlikte Ankara’da halı saha tertibi düzenledi.

Uyuşturucuya hayır, spora evet‘ sloganıyla düzenlenen tertipte polisler ve çocuklar birlikte eğlenceli vakit geçirirken, narkotik köpeği Atlas ise çocukların ilgi odağı haline geldi.

“Mümkün olduğu kadar takip etmemiz gerekiyor”

Uyuşturucu ve uyuşturucu bağımlılığına karşı çocuğunu korumak için hassas bir baba olmaya çalıştığını tabir eden veli Hüseyin Elma, “Yakın takipteyim. Hem okul etrafında hem aile etrafında ve ayrıyeten ikamet ettiğim alan içerisinde. Şu ana kadar bu türlü bir şey yaşamadım, karşılaşmadım, inşallah da karşılaşmayız.  Mümkün olduğu kadar takip etmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

“Bağımlılık yaşı inanılmaz bir biçimde düşmüş”

İHA’nın haberine nazaran, İçişleri Bakanlığı tarafından gençlerde uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlığından yararlanılmak için başlatılan ‘En Yeterli Narkotik Polisi: Anne‘ projesini desteklediğini belirten veli Nihal Arıcı,Üzerime düşen bir şey olursa da yapmak isterim. Nitekim bu bağımlılık yaşı inanılmaz bir formda düşmüş. Biz geçtiğimiz yıl çocuk meskenlerinde çalıştık eşimle. Orada bu meseleyle uğraşan çok çocuk gördük. 10 yaşa kadar 9 yaşa kadar düşmüş maalesef. Çok önemli bir sorun. O yüzden en başta anne takipçi olmalı bence. Zira çocuğun hal ve hareketlerinden bir şeyler anlaşılabiliyor. Konuşması, bakışı değişebiliyor o yüzden anne meskende çok kıymetli bir etken. Anne takip etmeli çocuğu.ifadelerini kullandı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.