Uşak’ta İstanbul Sözleşmesi pankartı gerekçesiyle gözaltına alınan SOL Parti üyeleri serbest!

Uşak’ta SOL Parti İl Başkanı Fikri Mıdık ve Parti Meclisi üyesi Mahmut Uludağ, parti binasına astıkları İstanbul Sözleşmesi pankartı nedeniyle gözaltına alındı. İfadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen Mıdık ve Uludağ serbest bırakıldı.

Uşak'ta İstanbul Sözleşmesi pankartı gerekçesiyle gözaltına alınan SOL Parti üyeleri serbest!

BİRGÜN/EGE

İstanbul Sözleşmesi pankartı nedeniyle üyeleri gözaltına alınan SOL Parti’ye uygulanan baskı devam ediyor. SOL Parti Artvin İl Başkanı Sercan Dede, 3 il yöneticisi ve Borçka İlçe Başkanı Ömer Çatan’ın gözaltına alınmasının ardından şimdi de Uşak’ta SOL Parti yöneticileri gözaltına alındı. İfadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen Mıdık ve Uludağ denetimli serbestlik kararıyla serbest bırakıldı.

Polis parti binasına asılan “İstanbul Sözleşmesi bizimdir, tek adam kararnamesi hükümsüzdür” yazılı pankartı gerekçe göstererek, SOL Parti Parti Meclisi üyesi Mahmut Uludağ ve Uşak İl Başkanı Fikri Mıdık’ı gözaltına aldı. Polisin İstanbul Sözleşmesi pankartını söktüğü öğrenilirken, Mıdık ve Uludağ’ın ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi.

SOL Parti PM Üyesi Mahmut Uludağ ve Uşak İl Başkanı Fikri Mıdık gözaltında.

SOL Parti :❝İktidar, tarikatlar, şeriatçılar kadınların haklarına ve laikliğe saldırıyor, SOL Parti bunların karşısında durmaya devam edecek.❞ #İstanbulSözleşmesiBizim https://t.co/2BFKeEcD0k pic.twitter.com/vp4b4oODaD

— SOL Siyaset (@sol_siyaset) April 10, 2021

SOL Parti il ve ilçe örgütlerine yönelik günlerdir İstanbul Sözleşmesi göz altıları gerçekleşiyor. “İstanbul Sözleşmesi Bizimdir”, “Tek Adam Kararı Hükümsüzdür” pankartı nedeniyle Hopa, Borçka, Artvin, Trabzon il ve ilçe yöneticileri göz altına alınmış, parti binalarındaki pankartlara el konulmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir