Ümit Özdağ: “IŞİD’in karargahı İstanbul”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Ümit Özdağ, yerli ve yabancı medya organlarının Odatv’yi referans göstererek duyurduğu IŞİD’in liderinin İstanbul’da yakalanmasını yeniden gündeme getirdi.

“IŞİD’in lideri üç hafta önce İstanbul’da yakalandı” diyen Özdağ şunları söyledi:

“Hepimiz biliyoruz ki, Süleyman Soylu bile biliyor, eğer IŞİD terör örgütünün lideri İstanbul’da yakalandıysa, IŞİD’in karargahı da İstanbul’dadır.”

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Toygun Atilla, 26 Mayıs 2022 tarihli haberinde, IŞİD’in yeni lideri Ebu Hasan el-Kureyşi’nin İstanbul’da yakalandığı duyurmuştu.

Haberde şu ifadeler yer almıştı:

“Türk polisi, IŞİD’in yeni lideri Ebu Hasan el-Kureyşi’nin İstanbul’da olduğu bilgisine ulaştı. IŞİD liderinin konumlandığı ev günlerce takibe alındı. IŞİD liderinin bulunduğu evin çevresine adeta karakol kuruldu. İstanbul İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri dünya çapında bir operasyona imza attı. Tek bir kurşun dahi atılmadan IŞİD’in yeni lideri Ebu Hasan el-Kureyşi yakalandı.”

Dünya basını Odatv’nin haberini son dakika olarak geçmişti. Bloomberg ve Vice News yayın organları da Odatv’nin haberini İngilizce olarak tüm dünyaya duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.