Uğur Şahin: Koronavirüs Aşısı Gelecek Yıl Koruyucu...

Uğur Şahin: Koronavirüs Aşısı Gelecek Yıl Koruyucu…

BioNTech’in kurucu ortaklarından olan Uğur Şahin korona virüsü aşısı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde…

BioNTech’in kurucu ortaklarından olan aynı zamanda da şirketin CEO’su olan Uğur Şahin, Kovid-19 aşısı ile ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Uğur Şahin, virüsün mutasyona uğramaya devam edeceğinin altını çizerek şu an kullanılan mevcut aşının yeni mutasyona karşı bağışıklığı azaltacağını ifade etti.

GELECEK YIL YENİ AŞI GELİŞTİRİLECEK!

İngiliz basınına yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen Şahin şunları kaydetti: ”Gelecek yılın ortalarına doğru Kovid-19 aşısının formülünün değişmesi gerekecek gibi görünüyor çünkü virüs mutasyona uğruyor. Bu yıl yeni bir aşı geliştirmeye gerek yoktu. Fakat gelecek yılın ortalarına doğru çok daha farklı bir durum olacak. Şu an baskın hale gelen Delta varyantı daha bulaşıcı fakat mevcut aşıların etkinliğini azaltacak kadar da farklı değil.”

VİRÜS ÇOK DAHA ADAPTE OLACAK!

Uğur Şahin açıklamasının devamında, ”Virüs kalacak ve virüs daha da çok adapte olacak. Değişikliğe uğrayacak yeni nesil virüslerin, şu ankinden daha kolay yönetilebilir olacağını öngörmüyoruz. Bu devam eden bir evrim ve evrim henüz başladı.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.