Taciz iddialarını kabul eden yazar Hasan Ali Toptaşa verilecek…

Taciz iddialarını kabul eden yazar Hasan Ali Toptaşa verilecek...
Taciz iddialarını kabul eden yazar Hasan Ali Toptaşa verilecek...

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’dan yapılan açıklamada, edebiyata ilginin geliştirilmesi için 14 yıldır Mersin Kenti Edebiyat Ödülleri’nin verildiği belirtildi.

Sosyal medyada geçtiğimiz gün bir grup kadın yazar, Hasan Ali Toptaş tarafından taciz edildiklerini iddia etmişti. 

‘Leyla S.’ adlı bir sosyal medya kullanıcısı, “Bu adamın artık ifşa edilmesini heyecanla bekleyen kaç kişiyiz? Ben ve pek çok arkadaşımın kendisi ile üniversite yıllarına ait nahoş anılarımız var. Şu anki bilinç ve cesarete sahip olsaydım ifşa ederdim. Klasik orta yaş üstü ‘cıs’ erkek edebiyatçı tipi. Gerçekten büyük bir hayal kırıklığıdır kendisi” şeklinde yazmıştı. Bu paylaşımın ardından başka kadınlar da ünlü yazar tarafından tacize uğradıklarını iddia etmişlerdi. 

İddialar üzerine, Hasan Ali Toptaş’ın sosyal medya hesabından özür mesajı yayınlandı. Açıklamada, “İnsan eril failliğin ne olduğunu anlayana kadar karşı tarafta ne büyük yaralar açtığını bilmeden, fark etmeden, düşünmeden hatalar yapıyor. Failliğin ne olduğunu bugün kadınlardan öğreniyoruz. Bilmeden, farkında olmadan yaptığım davranışlar nedeniyle kırdığım, üzdüğüm, yaraladığım bütün insanlardan samimiyetle özür diliyorum” denildi.

AA-DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*