Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu: Artık Türkiye bir spor markası

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Artık Türkiye bir spor markası, Türkiye’nin spor markası olduğu üzere vilayetleri de bu manada rekabet gücü ve birbirinden eşsiz tesisleri ile çok önemli bir altyapıya sahip” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Afyonkarahisar’da 10 branşta 5 bin üniversite öğrencisinin yarıştığı ÜNİLİG final etabının açılış merasimine katıldı. Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen merasim, ÜNİLİG’de gayret eden atletlerin üniversitelerinin bayrakları ile yaptığı geçiş merasimi ile başladı. Halk oyunları ve jimnastik şovlarının akabinde protokol konuşmaları yapıldı.

Bakan Kasapoğlu, üniversite gençliği için değerli bir tertip olan ÜNİLİG’i Afyonkarahisar’da taçlandırdıklarını tabir ederek, karşılaşmalarda ter döken, gayret eden tüm atletlere muvaffakiyetler diledi. Bakan Kasapoğlu, “Afyonkarahisar’a her zamanki sıcaklığı, cömertliği, misafirperverliği için bilhassa teşekkür ediyorum. Böylesine istiklâl çabamızın öncü kentlerinden birinde ülkemizin istikbali ismine da hoş bir buluşmaya konut sahipliği yapması bize farklı bir heyecan veriyor” dedi.

‘SPORDA ARTIK TÜRKİYE BİR SPOR MARKASI’

Bakan Kasapoğlu, “Artık Türkiye bir spor markası, Türkiye’nin spor markası olduğu üzere vilayetleri de bu manada rekabet gücü ve birbirinden eşsiz tesisleri ile çok önemli bir altyapıya sahip. Afyonkarahisar, merkeziyle ilçeleriyle köylerine kadar her açıdan çağdaş tesislerle donattığımız bir kentimiz. ‘Yetenek Taraması’, ‘Spora Yönlendirme Projesi’, ‘Sporcu Bursu’, ’10 Bin Pota’ ve ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ ve halkımızı ve milletimiz spora daha kolay bir halde eriştirebilme ismine gerçekleştirdiğimiz projeler” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.