Serdar Saatçı: Avrupa her gencin hayalidir

Beşiktaş ve Ümit Ulusal Futbol Ekibi’nin stoperlerinden Serdar Saatçı, her genç oyuncunun amacının Avrupa’da oynamak olduğunu, siyah-beyazlı kulübün yanlışsız vakit geldiğinde buna karar vereceğini söyledi.

Serdar, 2023 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde 10 Haziran Cuma günü İstanbul’da Kazakistan ve 14 Haziran Salı günü deplasmanda Danimarka ile karşılaşacak Ümit Ulusal Kadro’nun kampında AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Serdar, I Kümesi’nde 7 puanla 3. sırada bulunduklarını hatırlatarak, “Bizim gayemiz başından beri belirliydi. Biraz şanssızlık oldu lakin amacımızdan hiçbir vakit vazgeçmedik. İnşallah önümüzdeki iki maçı da kazanıp kümesi en yeterli formda tamamlamak istiyoruz. Uygun çalışıyoruz. Bu süreci âlâ atlatacağımızı düşünüyorum.” tabirlerini kullandı.

“Hedefim her zamanki üzere Beşiktaş formasını en yeterli halde temsil edebilmek.” diyen genç futbolcu, “Avrupa her gencin hayalidir ve buna kulüp karar verir. Kulüp ne vakit beni hazır görürse, o vakit gerekeni yapar.” diye konuştu.

Avrupa’da birçok ligi beğendiğini lisana getiren Serdar Saatçı, “İtalya, İngiltere, İskoçya liglerini beğeniyorum. İskoçya’nın da savunma yüklü taktikleri oluyor. Beğendiğim ligler olarak bunları söyleyebilirim.” açıklamasında bulundu.

Serdar, “A Ulusal Kadro’nun en güçlü olduğu bölgelerden biri stoper. Kendini A Ulusal Kadro stoperleri ortasındaki rekabete hazır hissediyor musun?” sorusuna, “Futbolun da gayesi bu. Kendine bir gaye koymalısın ve bu gayeden hiçbir vakit vazgeçmemelisin. Ben de kendimi her vakit en üstte görüyorum, zira rekabeti seviyorum. Rekabet olursa hem futbol güzelleşir hem de gelişirsin. Gayem doğal ki A Ulusal Grup.” cevabını verdi.

“Valerien Hoca üstüme çok düşüyor”

Beşiktaş’ın Fransız teknik yöneticisi Valerien Ismael ile çok güzel bir diyaloğu olduğunun altını çizen genç futbolcu, “Valerien Hoca üstüme çok düşüyor. En düzgününü yapmamı istiyor. Saha dışındaki duruşu ile idmandaki duruşu birebir. Yalnızca benim değil, tüm gençlerin üzerine çok düşüyor. Bizi geliştirmek istiyor. Bizim bu düzeyde olmadığımızın farkında. Bize bir şeyler katmak için üzerimizde çok duruyor. Valerien Hoca ile aramız âlâ.” değerlendirmesinde bulundu.

Serdar Saatçı, Beşiktaş’taki unutamadığı anlarla ilgili, “Unutamadığım an, Şampiyonlar Ligi ve attığım gol diyebilirim. Zira ikisinde de çok fazla his var. Küçüklükten beri formasına aşık olduğu grupta gol atmak her çocuğun hayalidir. Ben de bunu gerçekleştirdim. O an memnundum. Bir de Şampiyonlar Ligi üzere büyük bir turnuva içinde olup, bir maça birinci 11’de başlamak, anlatılamayacak şeyler.” halinde konuştu.

Son olarak Beşiktaş taraftarlarına da bildiri gönderen Serdar, “Beşiktaş taraftarlarını çok seviyorum. Onları çok başka bir yerde tutuyorum.” diyerek kelamlarını tamamladı.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.