Şenes Erzik: ‘Büyük sürpriz oldu’

Türkiye Futbol Federasyonu’nda seçim süreci geride kaldı ve tek aday olarak seçime giren Mehmet Büyükekşi lider seçildi. TFF Onursal Lideri Şenes Erzik, seçimin akabinde Sporx’e konuştu. Erzik, Servet Yardımcı’nın kendisini şaşırttığını lisana getirdi.

SEÇİMDE NEDEN OY KULLANAMADI?

TFF’nin Ankara’daki seçimine katılamayan Şenes Erzik üzgün olduğunu lisana getirdi. Erzik, “Sağlık sorunlarım sebebiyle seçime katılamadım. Seçimin iyi olmasını dilerim” dedi.

NİHAT ÖZDEMİR’İN İBRASI

Nihat Özdemir ve idaresinin mali ve idari istikametten ibra edilmesini kıymetlendiren Erzik, “Genel Kurul’a gidemediğim için tüm ayrıntılara hakim değilim. İbra kıymetli bir sıkıntıdır. İbra olan bir TFF idaresi için de bir şey söylemek mümkün değil. Doğrusu yapılmış. İbra olması hoş bir durum. Bence düzgün de olmuş” açıklamasında bulundu.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ, TÜRK FUTBOLU İÇİN HAKİKAT İSİM Mİ?

Şenes Erzik, TFF’nin yeni lideri Mehmet Büyükekşi’nin Türk futboluna katkı verip veremeyeceği sorusuna, “Herkes Mehmet Büyükekşi’yi düşündüğüne nazaran demek ki yanlışsız bir karar vermiş Türk futbolu. Ben kendisini tanımıyordum. Fakat; şu anda kendisiyle ilgili görüşlerim müspet. Esasen seçimde rakibi de yoktu” dedi.

“SERVET YARDIMCI’NIN SEÇİME GİRMEMESİ BENİM İÇİN SÜRPRİZ”

Türk futbolunun memleketler arası alanda temsili konusunda Servet Yardımcı’ya büyük dayanak veren Şenes Erzik, “Servet Yardımcı’nın seçime girmemesi benim için sürpriz. Kendisiyle bir defa konuştum. Neden girmediğini bilemedim. Kendisinin UEFA’daki konumu da dört dörtlük bir mevkiydi. Bildiğiniz üzere bir UEFA ve FIFA’daki vazifelerimiz için ömrümüzü verdik. Alışılmış ki diğer bir yöneticinin oralarda olması vakte bağlı bir iş. Benden evvel ve benden sonra da o mevkide olan ve o rekoru kırabilen diğer kimse yok” diye konuştu.

“YAYINCI KURULUŞ PROBLEMİ, İVEDİLİKLE ÇÖZÜLMELİ”

Yayıncı kuruluş probleminin hemen çözülmesi gerektiğini belirten Erzik, “Benim dönemimde havuzu kurmuştuk. 55 milyon dolar, 3 yıllık mutabakat yaptık. Bizden sonra gelenler devam ettirdiler. Sonrasında bir bilinmezlik var. Bu durum üzücü. TFF Lideri Büyükekşi’nin bunu çözmesi gerek. Öteki türlüsü olmaz” sözlerini kullandı.

“LİYAKAT HER VAKİT ESASTIR”

Öte yandan Erzik, Türk futbol topluluğuna da bildiri verdi. Erzik, “Kullanmayı en çok sevdiğim cümlelerimden biridir. Liyakat her vakit temeldir. Geriye değil, geleceğe bakmak gerek” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.