Rus ordusu sivillerin tahliyesi için kullanılan tren istasyonunu vurdu! 30'dan fazla ölü var

Rus ordusu sivillerin tahliyesi için kullanılan tren istasyonunu vurdu! 30’dan fazla ölü var

RUSYA sivil katliamına bir yenisini daha ekledi. Rus ordusu, Kramatorks’ta bölgeden tahliye edilecek sivillerin toplandığı bir tren istasyonunu füze ile vurdu. İşte Ukrayna – Rusya arasındaki çatışmaların 44. gününde yaşananlar…

Ukrayna – Rusya arasındaki çatışmaların 44. gününe girildi. Ukrayna ordusu Luhansk bölgesinde Rus ordusunun birkaç kilometre itildiğini öne sürdü. Kremlin’den ise önemli sayıda asker kaybımız var açıklaması geldi. Rus ordusu Ukrayna’da bir tren istasyonunu vurdu. Roket saldırısında 30’dan fazla kişinin öldüğü belirtildi.

Reuters son dakika olarak duyurdu
Rus ordsusu Kiev kuşatmasını kaldırınca çatışmalar kentin doğusunda yoğunlaştı. Kramatorsk kentinde sivil yerleşim yerleri de saldırıların hedefi oluyor. Reuters haber ajansı Ukrayna’nın doğusundaki Kramatorsk kentinde bir tren istasyonunun Rus ordusu tarafından vurulduğu bilgisini geçti. 

Çatışmalardan kaçmak için tahliye bekliyorlardı
İstasyonun roketlerle vurulduğu ve en az 30 kişinin öldüğü belirtildi. Saldırı nedeniyle 100’den fazla kişi yaralandı. Tren istasyonundakiler ülkenin batısına doğru gitmeye çalışıyordu. Çatışmalar nedeniyle milyonlarca Ukraynalı batıya göç etti.

Rusya: Tren istasyonunu yüksek hassasiyetli füze ile vurduk

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna ordusuna ait 42 askeri altyapı tesisinin gün içinde imha edildiğini bildirdi. Bakanlık Sözcüsü İgor Konaşenkov, gün içinde Ukrayna’nın Jitomir bölgesindeki bir tren istasyonunda askeri teçhizatların yüksek hassasiyetli füzelerle vurulduğunu aktardı. Vurulan teçhizatların Donbas bölgesinde bulunan Ukrayna askeri birliklerine gönderilmesinin planlandığını savunan Konaşenkov, “Ukrayna’da gün içinde uçak saldırılarında 42 askeri altyapı tesisi imha edildi.” dedi.

Rus ordusu Luhansk’ta geri itildi
Ukrayna Savunma Bakanlığı, Luhansk bölgesinde Rus güçlerin Ukrayna ordusunun karşı saldırısı ile birkaç kilometre geriye atıldığını, Çernigiv bölgesinde ise Gremyaç köyünün kurtarıldığını duyurdu. Açıklamada, ayrıca Ukrayna özel kuvvetlerinin Rus güçlerinden kullanılabilir durumda birkaç hava savunma sistemini ele geçirdiği de bildirildi.

KREMLİN: ÖNEMLİ SAYIDA KAYBIMIZ VAR

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıda Rusya’nın önemli sayıda asker kaybettiğini söyledi. Peskov, Sky News’e verdiği röportajda, sokaklarda sivil cesetler olduğunu gösteren uydu görüntüleri ve fotoğrafların “sahte” olduğunu öne sürerek, “Buça sokaklarındaki cesetlere ilişkin vahşetle Rus ordusunun ortak bir yanı olabileceğini reddediyoruz” dedi.
Peskov, kaç Rus askerinin öldürüldüğüne ilişkin bir soru üzerine ise tam bir sayı vermese de “Önemli sayıda asker kaybımız var ve bu bizim için büyük bir trajedi.” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.