Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (7 Ağustos...

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (7 Ağustos…

Sevişmeye doymuyorum

Paylaş

Sevişmeye doymuyorum

26 yaşındayım. Kız arkadaşımla 3 yıldır beraberiz. Sevişmeye doymuyorum. Kız acı ve sızlamadan şikayet ediyor. Ben ise sekse doymuyorum ve umutsuzum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Kızdaki şansa bak sen. 3 yıldır çektiği çileye mi yansın, yıpranan organına mı acısın? Yoksa sevdiği için psikolojisinin ‘Yola devam’ önerisine mi inansın? Şaşırmış durumda. Evlen desem yan çizeceksin, ilişkini azalt desem söz dinlemeyeceksin. Ve biliyorum “Acımı geçir ben yola devam edeyim” diyeceksin. Allah’ım şu genç okuruma biraz izan biraz vicdan ver. Bencillik çıkmazından çıkar, adil ve hak bilir bir yola koy. Onu biraz da hayatın zorluklarına, çilelerine at ki Hanya’yı Konya’yı öğrensin. Sonunda pişman olup “Ya ben ne yaptım ne ettim” demesin.

Uyuyamıyorum

Paylaş

Uyuyamıyorum

26 yaşında kadınım. 16 yıldır her gece mastürbasyon yapıyorum. Bu adeta hastalık oldu, yapmadan uyuyamıyorum. Beraberlikten sonra bile bunu yapıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, uyku hapı alır gibi mastürbasyonu yap ve bir güzel rahat uyu. Neyi dert ediniyorsun ki? Evlendiğin zaman vajinal orgazm güçlüğü olursa o zaman düşünülür. Zaten kadınların çoğu vajinal orgazma ulaşamıyor. Ama senin klitoral orgazmın yolları ileride eşinle de açık. Kısacası dert yok.

Olgun kadınlara ilgim arttı

Paylaş

Olgun kadınlara ilgim arttı

18 yaşındayım ve kendimden büyük kadınlara ilgi duyuyorum. Şimdiye kadar 3 ilişkim oldu. İki tanesi yaşıtımdı, biri de 50 yaşındaydı. İşte o 50 yaşındaki kadından sonra olgun kadınlara olan ilgim arttı. Ben ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, olgun diye birine toslayacaksın. Birdenbire ne yaptım ben diye yanından kaçacak yer arayacaksın. Hiç belli olmaz bu işler. Davul dengi dengine. Ruhuna, yaşına, kültürüne, zevkine her neyse uygun birileriyle yan yana olmak bile ne büyük mutluluktur. Önce bu basamaklardan çık.

Yırtıldı mı?

Paylaş

Yırtıldı mı?

18 yaşında kızım. Mastürbasyon yaparken kan geldi. Zarımın patladığından şüphe duyuyorum. Bir kez parmağım içeri girdi. Bu kadar basit bir şeyle yırtılır mı?

CEVAP

Sevgili okurum, yırtılabilir ama biz buna zedelenme diyoruz. Gerçek bir cinsel birleşmede kanayacaktır.

Hangisini seçeyim?

Paylaş

Hangisini seçeyim?

18 yaşındayım. İradem bana bir yandan “Cinsel ilişkiye gir” diyor. Diğer yandan aklım ise “Biraz bekle” diyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, irade aklın ürünü yani çocuğudur. Akıl yönlendirir, irade harekete geçer ya da durur. Mektubundan tam anlayamadım. Sen aklının dediğine uy. Bak ben de aklına uydum. İki akıl 100 iradeye bedeldir, kullanana helal olsun.

Gebe kaldıysa?

Paylaş

Gebe kaldıysa?

Uzun süreli ilişkim var, sürtünme yoluyla birlikte oluyoruz. Sevgilim adet görmedi, 29 gün oldu. Hamile kalmış olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, bu gibi durumlarda kesin bir şey söylemek zor. Her an sürprizler olabiliyor. Test yaptırın. Eğer gebe kalmışsa elden gelen bir şey yok.

Orgazm olamıyorum

Paylaş

Orgazm olamıyorum

24 yaşında kızım, kızlığım bozulmadı. Mastürbasyon yaptığımda orgazm olabiliyorum. Ama birlikte olduğum kişiyle sevişirken orgazm olamıyorum. Onu memnun etmek için her şeyi yapıyorum, olmuyor. Eğer ilişkiye girersem düzelir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, kızsın, tamam. Çünkü kadınların vajinal orgazm oranı neredeyse yüzde 50 dolaylarındadır. Sen klitoris orgazma alışmışsın. Kuşkusuz söylediklerinin de etkisi var. Kendini sıkıyorsun, sosyal ve psikolojik güvence içinde değilsin. Yani kızlık zarını kaybetmeme korkun da var. Ortamı ya da yaptığın işi içine sindiremen gibi etkenler de rol oynar. Sırf bunun için bir denemeye kalkmanı da önermiyorum. Kendini çok irdeleme. Ama frene bas. Sınırlarını iyi koru.

Kanıyor

Paylaş

Kanıyor

21 yaşındayım. Testislerimde kalem ucu kadar kan toplanıyor. Arada bir biraz kanıyor. Sonra duruyor. Bu kanama birkaç kez oldu. Sizce bir sorun var mı?

CEVAP

Değerli okurum, senin beklediğin ve korktuğun gibi bir sorun yok. Ama bir hastaneye uğrayıp üroloji uzmanına gösterirsen iyi olur.

Kavga çıkıyor

Paylaş

Kavga çıkıyor

25 yaşında kızım. Sevgilimle haftada 4-5 gün birlikte, gecede 6-7 kez ilişkiye giriyoruz. “Artık yeter” dediğimde kavga çıkıyor. Bazı sabahlar yürüyemez hale geliyorum. Onu seviyorum, ayrılmak da istemiyorum. Ne olur bana yol gösterin.

CEVAP

Sevgili okurum, her şeyin bir çıkış yolu ve tedavisi var. Ben öyle sanıyorum ki sevgilin erken boşalıyor. Çünkü bir birleşme ön sevişme dahil penisin vajinada kalma süresiyle ortalama yarım saat sürse, her birleşmenin arasına yarım ya da 1 saat konsa, 10-12 saat bir süreyi bu uğurda harcıyorsunuz demektir. Buna da can dayanmaz. Güzel kızım erime. Herkes haddini bilsin. Adam ya yola girsin, devam edin ya da giderse gitsin. Çünkü kendini de harcıyor. 8 saat yorgunluktan sonra ertesi günü var bunun.

Uzatıyormuş

Paylaş

Uzatıyormuş

18 yaşındayım, penisimin boyu 11 santim. Sizce normal mi? Bir ilaç duydun, penisin boyunu kesin uzatıyormuş. Sizce almalı mıyım?

CEVAP

Değerli okurum, penisinin boyu normal sınırlarda. Hiçbir ilaç, hiçbir mekanik ve fizik etki ya da vakum pompaları penisi büyütmez.

BÖYLE SORU YOK!

Paylaş

BÖYLE SORU YOK!

Kadınlar benimle ilişkiye girmiyor

19 yaşındayım. Büyük bir problemim var. Benim cinsel organım aşırı derecede büyük. Lütfen bu sorunuma çare bulun. Bunalıma girmek üzereyim çünkü hiçbir kadın benimle ilişkiye girmek istemiyor. Buna nasıl bir çözüm getirirsiniz?

CEVAP

Değerli, genç, üzgün, talihsiz yavrum, acaba sana nasıl bir çözüm getirmemi bekliyorsun? Yakışıklı oğlum, o seninki var ya, atsan atılmaz, satsan satılmaz. ‘Ucundan azıcık’ keselim desen kesilmez, yok çaresi. Satışa çıkarsan vallahi kimse dönüp bakmaz. Gelelim hanımların seni istememelerine. Onlar aslında istememezlik yapmadılar ve “Biz önlemi elden bırakmayalım, riske ne gerek var” dediler. Hanımları düşüncelerini de böyle yorumladık. Genç yiğidim, iradeli kullanmayı bil, akacak gözyaşları da akmadan dinsin. Başka çaren yok, kıyma hiç kimsenin kızına.

GÜNÜN SORULARI

Paylaş

GÜNÜN SORULARI

“Soyunmaya değmez” diyoruz

34 yaşında, 1.75 boyunda ve 115 kiloyum. Penisim 12 santim. Sekiz yıldır evliyim, erken boşalıyorum. İlk zamanlar günde 3-4 kez ilişkiye girerdik ama şimdi 2’nciyi bulamıyoruz, sertleşmiyor. “5 saniye için soyunmaya değmez diyoruz” ve uyuyoruz. Doktora gitmek dışında ne önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, bir doktora, sıkıntınla ilgili yazıyorsun ve sonuna “Doktora gitmek dışında…” diyorsun. Yüzmeyi öğrenmek istiyorsan ya havuza ya denize gireceksin. Başka türlü serin sulara dalmayı öğrenemezsin. Üstelik evlisin. Şimdi tek yanlı kalan birleşmeler eşine tatsız geliyordur. Bu tatsızlık onda yalnız iç sıkıntısı, huzursuzluk yaratmakla kalmaz, sinirlenmesine de yol açabilir. Bu bilgilerin ışığında, kendi durumunu daha iyi değerlendirip bir uzmandan en kısa zamanda randevu al. Sorunların çözümü olan şeyler, tedavi olmalısın.

Sertleşme olmuyor

Paylaş

Sertleşme olmuyor

Yaşım 48. Boyum 1.97, kilom 122. İki yıl önce tansiyon ve şekerim yüksek diye doktora gittim. Doktor bana ilaçlar verdi. 1 yıl sonra sertleşme olmamaya başladı. Ne yapmamı önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, senin araba sağlam. Kaporta deme gitsin. Yalnız aküden bujiye cereyan gitmiyor. Anahtarı çevirsen de işe yaramıyor. Bizim uzmanlık alanımızdasın, soluğu bir uzmanın kapısında almalısın. Çareler var, hala tükenmemiş. Hiç zaman kaybetme, cinsellik ateşin yeniden yansın.

GÜNÜN SÖZÜ

Çıkarlar aptallığın karşılıksız çek karneleridir. Kazanırken kaybettirir. H.D.

haydar dümen nsellik cincel sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.