Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (23 Temmuz...

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (23 Temmuz…

Paylaş

Orgazm olamıyorum

8 aylık evli kadınım. İlişkide orgazm olamıyorum. Önceleri mastürbasyondan zevk alırken şimdi bir şey hissedemiyorum. İstekliyim aslında. Eşim de çok üzülüyor. Kadınlarda da erkeklerdeki gibi boşalma olur mu? Orgazmda titreme, gevşeme oluyormuş. Bunları yaşamamak beni üzüyor. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Sevgili kızım, kadınların yarısı vajinal orgazmı yakalayamıyor. Ama klitoris orgazma her kadın yatkındır. Ancak orgazm denilince erkeğin rolü, cinsel birleşmenin süresi, ten uyumu, fanteziler, erkeğin usta olması, nereye dokunacağını bilmesi ve daha nice faktörler rol oynar. Örneğin; hayal kurma, karşılıklı konuşma, gerekir. Bu konuşmalar iki tarafın da hoşuna giderse fazlasıyla da uyarıcı rol oynar. Kendini suçlama, zamana bırak.

Üzülüyoruz

26 yaşındayım, erken boşalıyorum. 2-3 kez ilişkiye girdim, sonuç hüsran oldu. Kız arkadaşımla birbirimizi seviyoruz ama erken boşalma bizi üzüyor. Yol gösterin.

CEVAP

Okurum, tedavisi var. Onun için uzmanına gitmen, öneri ve ilaçlarını alman gerekir.

Paylaş

Kimseyle olamıyorum

27 yaşındayım, kadınları çok istiyorum. Ama henüz seks yapmadım. Sadece sanal seks ve telefonda mastürbasyon yapıyorum. Sizce bu doğru bir şey mi? Mastürbasyon yapmaktan bıktım. Genelevi de istemiyorum. Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, ben ne yapacağım? Kızlar mı yüz vermiyor? İçine mi kapanıksın, çok mu korkaksın? Bunları hiç bilmiyoruz. Ayrıca yıllardır mastürbasyona takılıp kalmışsın. Masrafsız, sıkıntısız bir de her zaman her yerde yapılabilen iş olduğundan bu kısır döngüden kurtulamıyorsunuz. Bana göre tehlike çanları çalmaya başlamış. Bir de bunun evliliğe alışma süresi var. Çok fazla zaman yitirmeni istemiyorum.

Nasıl yenebilirim?

Ben 26 yaşında, 4 aydır evli kadınım. Eşimle severek evlendik. Ama bir türlü ilişkiye giremiyorum. Her şey normal gidiyor ama iş oraya geldiği zaman çok korkuyorum. Bu vajinismus denen olay olabilir mi? Bunu nasıl yenebilirim?

CEVAP

Sevgili okurum, teşhisini kendin koymuşsun. Eşine de buradan sevgi ve selamlarımı söyle. Asla seni hırpalayıp gönlünü kırmasın. Biraz daha sabredin. Alışın birbirinize. Bu tarihten 2 ay sonra yine cinsel birleşme gerçekleşmemişse çözeriz yavrum.

Paylaş

Bozulmuş olabilir mi?

24 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla 2 ay önce sürtünme yoluyla birlikte olduk. Acı duydum ve tuvalete gittiğimde 2 damla kan gördüm. Birkaç gün sonra yeniden denedik, yine kan vardı. Acaba kızlık zarım yırtılmış olabilir mi? Erkek arkadaşımla da ayrıldık. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum geçmiş olsun. Olmuş olmamış ayrı konu. Biraz zedelendi diye düşünüyorum. Yapılacak bir şey yok. Kimseye bir şey söyleme. Keyfine bak, yaşamına devam et.

Ayaklara bakıyorum

18 yaşındayım. Etekli bir kız veya kadın gördüğümde dayanamıyorum. Ayağına ve çoraplarına bakıyorum. Mastürbasyon yaparken bunları düşünüyorum ama boşladıktan sonra pişman oluyorum. Ne yapacağım?

CEVAP

Yavrum, aklını yanlış yollarda kullanıyorsun. Elden geldiğince iradeni eline al. Enerjini başka yerlere harca. Bir şeyi düşüneceksen ve bakacaksan dıştaki zarfı değil, içerideki özü düşün. Ona yönel. Mastürbasyonu azalt.

Paylaş

Penisim yanıyor

Her şey bir hayat kadınıyla cinsel ilişkiye girmemle başladı. O zamandan beri penisimin başında meni oluyor ve bazen idrarımı yaparken penis başında yanma meydana geliyor. İlaç aldım ama etkisi uzun sürmedi. Meni geliyor ve ben farkına varmıyorum. Bu bazen sarımsı, bazen de sıvı oluyor. Bunlar ne anlama geliyor?

CEVAP

Değerli okurum, mikrop kapmışsın. Öyle kendi kendine ilaç alarak tedavi olmaz. Önce üroloji uzmanına gideceksin, o seni laboratuvara gönderecek. Laboratuvarda bu mikrobun hangi antibiyotiğe duyarlı olduğunun testi yapılacak. Ondan sonra süresi ile dozunu yine doktor belirlemek koşuluyla hemen tedaviye başlayacaksın. Bu iltihap kendiliğinden iyileşmez ve daha da ilerleyerek daha da içerilere prostata doğru yayılırsa bu sefer tedavin ayları, yılları bulabilir. Zaman kaybetmeden yılanın başını küçükken ez.

Büyüsün istiyorum

40 yaşındayım ama penisim çok küçük. Karım “Penisin çok küçük” diyor. Çok zor durumdayım. Ne olur bana yardım edin. Penisimi büyütmek istiyorum. Cinsel organımı 20 santim yapabilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, varsayalım ki penisini büyüteceğiz. Peki şu 20 santimi nereden çıkardın? Kadınların vajina boyu 8 santimdir. Bunu bilmediğin için huzursuzluk ve mutsuzluk ortamı yarattığına inanıyorum. Diyelim ki bir yatın var. Onu kullanmasını bilmiyorsun. Zamanla çürür gider. Özlemini duyduğun boyut öyle senin sandığın gibi ne rahat kullanılır ne de kadın bundan mutluluk duyar. Böyle uzun penisi olanlar küçültmek için başvuruyor. Hayal ile gerçekler eğriyle doğrunun kesiştikleri noktada tek hüner, pusulayı şaşırmamaktır.

Paylaş

Kan geldi

22 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. Bir saat sonra benden kan geldi. Bunun nedeni ne olabilir?

CEVAP

Kızım, bilemiyorum. Büyük ihtimalle kızlık zarı kanaması değildi. Ama bu tür sorunlar doktor tarafından görülerek çözülür.

BÖYLE SORU YOK!

Paylaş

BÖYLE SORU YOK!

Sertleşme neden sona eriyor?

1.5 aydır evliyim. Kadınımın vajina kokusuna alışamıyorum, ereksiyon bozuluyor. Vajinasında sorun mu var yoksa benim psikolojimden mi kaynaklanıyor?

CEVAP

Yavrum, kokusuna alışamamışsın ama eşini ne kadar sahiplendiğini ‘kadınım’ diyerek tüm okuyucularıma gösterdin. İlişkinin kurtarılması gerektiğine inanıyorum. Sorun ne eşinde ne de sende, durumun kendisi sorun. Karamsarlığa kapılma, çözüm var ciğerparem. Yarın postacı kapını çalacak.

Sana çeşit çeşit burun tıpası yolladım. Bunlar benden hediye. Yolladıklarımı güzel güzel kullan, işini bitir. Haydi iyisin. İşi ucuza bağladın. Romantizmi de dar alanda katledip boğazladın. Bak oğlum, bu takıntıyla dönüşü olmayan bir yola girersin. Yok yere saplantı yüzünden erir gidersin. Tak eşini koluna, çal bir doğum kadın uzmanının kapısını.

GÜNÜN SORULARI

Paylaş

GÜNÜN SORULARI

Yaşım büyüyor ama o büyümüyor

18 yaşındayım, cinsel organım 12 santim. Geçen sene partnerim küçük olduğunu söyleyince kafama takıldı. Daha önce dert etmemiştim. Yaşım büyüyor ama o büyümüyor. İlaç, egzersiz var mı?

CEVAP

Değerli genç, böyle yorumları kafana takmamaya çalışmalısın. Çünkü boyut takıntısının altında yatan mantık çürüktür. İçi koftur. Doğa senin yüzünü kadınlara karşı kara çıkartmamış, ortalama boyutlarda bir karar çıkarmış. Sakın ola piyasadaki şarlatanlara kanıp ilaca, merheme, aparata ve bunun gibi ipsiz sapsız şeylere para harcama. Cinsel organın boyu ancak ve ancak ameliyatla uzayabilir.

Paylaş

Evlenince geçer sandım

29 yaşında, evli kadınım. Genç kızken erotik filmlere bakıp mastürbasyon yapardım. Evlenince geçmedi. Şimdi de internetten izliyorum. Kocamı seviyorum ama buna engel olamıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Kızım, komplekse girme. Yaşamın büyük bölümü şartlanmalara bağladır. Ailemize, zevklerimize şartlanırız ve sen de pornoya şartlanmışsın. Genetik yapın, görsel zevklenmeye izin vermiş, seni orgazma taşımış. Bundan kurtulmak için çaba harcasan da sonucu kısa sürede alamayacaksın. Bir süre sonra tutkun azalacak. Zamana bırak. Kocana da bu konudan söz etme.

GÜNÜN SÖZÜ

Akıl güçlü bir iradeyle desteklenmiyorsa, çıkacağın yolda da ona çok güvenme. H.D.

haydar dümen soru cevap cinsellik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.