Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (6 Ağustos...

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (11 Ağustos…

Bozuldu mu?

Paylaş

Bozuldu mu?

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. İki dakika sonra temizlenirken sevgilimden kan geldi. Daha sonra adet gördü. Acaba sevgilimin kızlığı bozulmuş mudur? Küçük dudaklarının açık olması adetten mi kaynaklanıyor? Yoksa kızlığı bozulduğu için mi böyle?

CEVAP

Okurum, bu kadar ayrıntının altından kalkılmaz. Açıkmış, kapalıymış bu sorulara doktor bile yanıt veremez. Bir ihtimal kanadı. Ama yarım mı kanadı, tam mı kanadı bilinmez. Şimdilik böyle kalın. Hesaplarınızı iyi yapın.

Eşim bağırıyor

Paylaş

Eşim bağırıyor

İki aylık evliyim. Cinsel ilişkiye bir gün ara veriyoruz. Ancak ilişkiye gireceğimiz gün eşim “Acıyor” diye bağırıyor. Ben bu yüzden boşalamıyorum. Ne yapmalıyız?

CEVAP

Değerli okurum, vajinada herhangi bir iltihap ya da organik bozukluk yoksa o acıyı gideririz. Orgazm biraz karmaşıktır. Ona da profesyonel bir yardım gerekebilir.

Uzar mı?

Paylaş

Uzar mı?

Cinsel organımın ereksiyon hali bile 9-10 santim. Sizce penisi uzatma yolu var mı? Depresyona girdim. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, keşke yaşını da yazıverseydin. Aklınıza mı gelmiyor, eliniz mi tutuluyor? Bana bulanık su da balık avlatıyorsunuz. Biraz kıpırdayın da oltayı nereye atacağımı bileyim. Kilo alma, depresyondan iradenle çık. Penisinin boyu ameliyatla 1-2 santim büyütülebilir. Bu iş evleneceğin zaman olmalı. Yani çare var.

Bunalımdayım

Paylaş

Bunalımdayım

18 yaşındayım. Kız arkadaşım olmadığı için bunalımdayım. Biri olsun istiyorum ama utangacım, açılamıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, kendinle, ruhunla fazla oynama. Sevdim seni delikanlı. Sağlığını ve gücünü koruman dileklerimle. Acele etme, biraz daha bekle. Her şey yoluna girecek. Seveceksin de sevileceksin de. Ama okulunu bitirip diploma almanı, mesleğinde usta biri olmanı istiyorum.

Hep başıma geliyor

Paylaş

Hep başıma geliyor

18 yaşındayım. Bir hayat kadınıyla birlikte olacaktım ama heyecanlandım olmadı. Bu neden hep benim başıma geliyor?

CEVAP

Değerli okurum, heyecanlı, duygusal biraz da seçici bir kimliğinin olduğunu düşünüyorum. Sorun yok. Olayları büyütme, kendine de toz kondurma. Zamanla alışacaksın.

Benimki hep sert

Paylaş

Benimki hep sert

18 yaşındayım. Sorunum penisimin sürekli ereksiyon halinde olması. Kadınların bacağını bile görsem etkileniyor ve boşalıyorum. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, iradeli olmayı başaracaksın. Sen bir şey yapamıyorsan, ben ne yapabilirim?

Diktirsem mi?

Paylaş

Diktirsem mi?

19 yaşında kızım, 2 ay önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdim. Kanama oldu, kızlığım bozulmuş mudur? Bozulmuşsa ne gibi bir önlem alabilirim? Diktirme olasılığım var mı? Ne olur beni aydınlatın.

CEVAP

Sevgili okurum, ne önlemi alacaksın? Olan olmuş, biten bitmiş. Kime, ne için diktireceksin? Diktirsen yine olayı tekrar edeceksin. Yine yırtılacak.

Neden şişiyor?

Paylaş

Neden şişiyor?

18 yaşındayım. Mastürbasyon yapmayı pek sevmiyorum. Ama mastürbasyon yaptığımda ne zevk suyu ne de sperm geliyor. Bir de mastürbasyon sonra cinsel organım şişiyor. Çok korkuyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, meni gelmiyorsa, zevk suyu gelmiyorsa bunun da nedenini bulup çözmek gerekiyor. Dilersen bir üroloji uzmanı arkadaşımıza uğrayıver.

Acaba hangisi?

Paylaş

Acaba hangisi?

25 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla birlikte oldum. Adetimin son günüydü. Sürtünme yoluyla olacağını söyledi ama ilişkiye girdik. Yarım saat sonra benden kan geldi. Erkek arkadaşım “Kızlık zarıyla ilgisi yok, adet kanamasıdır” dedi.

CEVAP

Sevgili okurum, varsayalım ki öyle ya da böyle. Bana göre de adet kanamasına benziyor. Ya kanadıysa o nereden bilinir? Bu işlere girildiğinde her türlü sonuç daha önceden göz önüne alınmalı.

Erken boşalıyorum

Paylaş

Erken boşalıyorum

Benim sorunum erken boşalma. İlk ilişkide hemen boşalıyorum. 10 dakika sonra ikincide tam olarak sertleşme olmuyor. İleride evlendiğimde bu sorun devam eder mi?

CEVAP

Değerli okurum, evlendiğinde eşinin ikinci ilişki isteyip istemeyeceği belli değil, bu bir. Ancak evlilikte erken boşalma sorun yaratacağından evlendiğinde tedavi edilir, bu da iki. Üçüncüye gelince neden 10 dakika sonra. Örneğin 10 saat sonra değil.

Ne zaman kanar?

Paylaş

Ne zaman kanar?

Kızlık zarının esnek olduğu için kanamayacağını biliyorum. Ama bu kızlık zarının yırtılacağı zamanlar yok mu? Mesela doğumda mı kanar?

CEVAP

Sevgili okurum, genellikle kanamayan zarlar doğumda yırtılır.

Kan görüyorum

Paylaş

Kan görüyorum

Nişanlımla sürtünme yoluyla bir şeyler yaşıyorduk. Bir anda acı hissettim. Çok az, koyu renkte bir kan geldi. Ondan sonra kasıklarıma ağrı girdi. Ara ara iç çamaşırımda kan görüyorum. Bu durum kızlık zarımın bozulduğunu mu gösterir?

CEVAP

Sevgili okurum, sanırım zarar görmedi. Gelen kan ve ağrıların rahimden olsa gerek. Bir süre daha geçmezse bir kadın doğum uzmanına danışırsın ya da onunla yüz yüze görüşürsün.

BÖYLE SORU YOK!

Paylaş

BÖYLE SORU YOK!

Erken boşalırım diye endişeliyim

Dokuz senedir mastürbasyon yapıyorum. Bazen haftada 1 kere, bazen 8-10 defayı buluyor. Bugüne kadar cinsel ilişkiye girmedim. Ama erken boşalma olacak diye endişe ediyorum. Erken boşalırsam acaba çaresi var mı?

CEVAP

Değerli okurum, sen daha olmamış bir soruna çare arıyorsun. Sanki problemi kendi kendine hayatına davet eder gibisin. Haksız mıyım ama? ‘Düşman başına’ diyelim de başımızdan def edelim. Gelecekteki sana da buradan tüyo verelim. Mastürbasyon seni çağırdığı zaman “Hadi” demesi yetmesin. Organı şartlayalım. Bol bol alkışlayalım. ‘Hadi haftada sadece bir kerecik’ derse işler değişir. Organ kompleksini atar ve gelişir. Böylece bizim okur da kendini mastürbasyonun o dipsiz kuyusundan çıkarır.

GÜNÜN SORULARI

Paylaş

GÜNÜN SORULARI

Kocam çok kızıyor

28 yaşında 2 yıllık evli kadınım. Kocam 41 yaşında. Kocam çok zevk alıyor. Ben bir şey hissetmediğim için ilişkiyi istemiyorum. Eşim kızıyor ve evden çıkıp gidiyor. Çocuğumuz olmadı. Acaba yol yakınken, boşansam mı? RUMUZ: ÇARESİZ

CEVAP

Kızım, birleşmenin üç ana bölümü vardır: hazırlık, başlayış ve bitiş. Cinsellik kısa süreye sığdırılırsa, sonraki birleşmeler de hep kısa sürerse, kadın cinsel doyuma ulaşamaz. Umarım erkek okurlarım dikkat kesiliyorlardır! Kadının sürekli doyumsuz kalması, onu sinirli ve tahammülsüz yapabilir. Kadın gergin kalmaktansa birleşme olmasın ister. Burada sorumluluk erkektedir. Evlilik danışmanlığı konusunda uzman hekimle psikoterapiye başlanmalı. Hekim-hasta sorunun kökenini bulmalı.

Niyetimi kötüye kullanır mı?

Paylaş

Niyetimi kötüye kullanır mı?

21 yaşında kızım. Erkek arkadaşımın iyi niyetimi kötüye kullanmasından korkuyorum. Sürekli ilişkiye girmek istiyor. Bunu anlamanın yolu var mı?

CEVAP

Yavrum, sen izin vermediğin sürece erkek arkadaşın iyi niyetini suistimal edemez. Lütfen bu işe daha doğuştan aldanma. Annenin sıcak karnından bir cennete doğduğunu sanma. İşin aslında çarpıklık varsa, sevgilinin peşinden yürüme. Bu yaşlardaki erkeklerin aklında sürekli ne olduğuna şaşırma. Bana “Anlamanın bir yolu var mı?” diye soruyorsun. Şimdilik aldanmamışsın yavrum, bir daha baskı hissettiğinde, sevgiline “hadi kirli çapkın yoluna” demeyi ihmal etme.

GÜNÜN SÖZÜ

Akıl kana bulanırsa insanlık çarşafa dolanır. H.D

haydar dümen cinsellik cinsel sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.