Okan Buruk: Daha çok transfer lazım üzere duruyor

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, “Kadromuzu güçlendirdiğimiz oyuncularla en güzelini yapmaya çalışacağız. Transfer devam edecek. İnşallah en kısa müddette eksiklerimizi tamamlarız” dedi.

Yeni dönem hazırlıklarını Avusturya’da sürdüren Galatasaray, kamptaki birinci hazırlık maçında Sturm Graz takımına 2-1 mağlup oldu.

Karşılaşmanın akabinde açıklamalarda bulunan Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, “Özellikle oyuncularımızın performanslarını üst çekmeye çalışıyoruz. 27 Haziran’da hazırlıklara başladığımız bir küme vardı. Bu maçta onları kullandık. Ulusal ekipten müsaadeli dönen oyuncularımızı bugün kullanmadık. Bizim için en kıymetlisi akademimizden 7 oyuncunun burada alanda yer almasıydı. Bu bizi çok memnun etti. Bilhassa birinci 45 dakikayı yeterli geçtik. Bu yorgunluğu bekliyordum. Dün çift idman yaptık, bu sabah da idmanımız oldu. Oyuncuların düşüşünü bekliyordum. Olağan, bu birinci hazırlık maçımız. O yüzden sonuca bakmıyorum. Elbette her maçımızı kazanmak istiyoruz fakat bunu da gelişimimizi devam ettiren bir maç olarak görüyorum. İyiyi, kötüyü hepsini görüyoruz. Bu da bizim için kıymetli. İnşallah en kısa vakitte başka oyuncularımızla birlikte ekibimizi hazır hale getireceğiz” diye konuştu.

“OYUNCULARIMIZIN GELİŞİMLERİNİ TAMAMLAYACAĞIZ”

Yorgunluğun kusurlara neden olduğunu lisana getiren Okan Buruk, “Bu yanlışlar olacak. Bilhassa dönem başında olsun. Bunları lige bırakmamak lazım. Başka yandan 4-5 maç oynayan ve önde baskıyı güzel yapan bir kadroyla oynadık. Kusurlar olacak fakat bunları dönem başındaki yorgunluğa da biraz bağlamak gerekiyor. Oyuncularımızın mental, fizikî ve taktiksel gelişimlerini tamamlayacağız” formunda konuştu.

“SERGIO OLIVEIRA ÖNDER YAPIDA BİR OYUNCU”

Okan Buruk, Portekizli futbolcu Sergio Oliveira’nın çok deneyimli bir oyuncu olduğunu lisana getirerek, “Geçen sene Roma ile UEFA Konferans Ligi’ni kazanan bir oyuncu. Önder yapıda bir oyuncu. Kaliteli, ayakları düzgün, dikine pasları yanlışsız oynayan bir oyuncu. Takımımızda o bölgede bir gelişim istiyoruz. Bugün o bölgede Hamza Akman oyuna girdikten sonra bizi ümitlendirdi. Bazen de içimizden oyuncular çıkartacağız. Yeterli bir transfer olarak görüyoruz” dedi.

“TRANSFER DEVAM EDECEK”

İyi bir grup olmaya çalıştıklarını kaydeden Okan Buruk, “Kadromuzu güçlendirdiğimiz oyuncularla en uygununu yapmaya çalışacağız. Transfere devam etmek istiyoruz. Daha çok transfer lazım üzere duruyor. Çalışmamız gerekiyor. Güzel çalışıyoruz. İnşallah en kısa müddette eksiklerimizi tamamlarız. Grup ruhunu ortaya koymayı umuyorum. İnşallah bunu da sağlayacağız” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.