MHP’li eski liderden partilisi yeni lidere ağır suçlama

Aydın’ın MHP’li Karacasu Belediyesi geçtiğimiz Temmuz ayında istifa eden MHP’li Zeki İnal ile istifanın akabinde meclis içinden seçilen MHP’li Mehmet Erikmen’in hesaplaşmasıyla çalkalanıyor. 41 bin 300 lira misyon ziyanı için tüm mal varlığına haciz konulan eski lider Zeki İnal, partilisi mevcut lider Mehmet Erikmen’i kendisine mobbing uygulamakla, hukuksuz ve ahlaki olmayan ataklarla suçladı.

Karacasu’nun MHP’li Belediye Lideri Mehmet Erikmen, partilisi Zeki İnal’ın misyon yaptığı periyotta belediyeyi 41 bin 300 lira ziyana uğrattığını belirterek tüm mal varlığına haciz koydurdu. 2021 yılı Temmuz ayında misyonundan istifa eden ve bir mühlet sonra misyondan alındığı itirafında bulunan Zeki İnal karara itiraz etti, mevzuyu mahkemeye taşıdı.

Kendisine mobbing uygulandığını savunan İnal, kendisinden sonra misyona getirilen Mehmet Erikmen’e ağır tenkitler yöneltti. “Dava arkadaşlarımın bana yaptığını muhalefet yapmadı” diyen İnal, Erikmen’in şahsi hırs ve intikam hissiyle türel ve ahlâkı olmayan iş ve süreçler yaptığını öne sürdü. Mevcut Belediye Lideri Mehmet Erikmen ise bahisle ilgili sessiz kalmayı tercih etti.

 “HUKUKSUZ VE AHLAKİ OLMAYAN SÜREÇLERE BAŞVURULUYOR”

Tartışmalar ve süreç ile ilgili toplumsal medya hesabından açıklama yapan İnal, haksız ve hukuksuz uygulamalara amaç olduğunu belirtti. İnal, misyonu bıraktığı günden bu yana partilisi Erikmen’in siyasi hırs ve intikam hissiyle zulme varan süreçlere başvurduğunu söyledi. İnal, “Görev yaptığım süreçle ilgili olarak katılaşmamış ve vadesi gelmemiş alacak argümanları ile tüm mal varlığıma ihtiyati haciz uygulayarak şahsımı ve sevenlerimi bezdirmeye çalışıyor.

Üzülerek görmekteyim ki muhalefet olanların bana yapmadığını, ya da benim muhaliflerime yapmadığımı birebir davaya inanmış partilim olan arkadaşların yalnızca hırs ve intikam hislerine yenilerek hukuksuz ve ahlaki olmayan iş süreçlere başvurarak yapıyor” diyerek kelamlarını “saldırıları esefle ve şiddetle kınıyorum” sözleriyle bitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.