MHP’li belediye, Davutoğlu’nun şenliğe katılmasını uygun bulmadı

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu’nun Alanya Gökbel Şenliği’ne katılma talebinin geri çevrilmesine Gelecek Partisi Alanya ilçe lideri Mevlüt Çakan reaksiyon gösterdi.

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu’nun, Alanya Gökbel Festivali’ne MHP Vilayet ve ilçe başkanlıkları ile belediye tarafından ortaklaşa yapılmasını münasebet gösterip katılma talebinin geri çevrilmesine Gelecek Partisi Alanya ilçe teşkilatı lideri Mevlüt Çakan’dan reaksiyon geldi.

Çakan, bahis hakkında yazılı basın açıklaması yaptı.

Çakan, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

*16-17 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek Alanya Gökbel Yağlı Güreş aktifliğine Alanya Belediyesi tarafından Gelecek Partisi Alanya İlçe Teşkilatı olarak yazılı davet edildik.

*Genel Liderimiz Sn. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu yapılacak olan aktifliğe katılmaya ve Gökbel’de toplanacak Yörük-Türkmen kardeşlerimiz ile buluşmaya karar vermişlerdi.

*İlçe Başkanlığımız tarafından Alanya Belediye Başkanlığı’na Sn.Genel Liderin geleceği tarih ve saat tekrar yazılı olarak bildirilmiştir.

*Ancak tıpkı gün Alanya Belediyesi Güreş Komitesi ismine alınan kelamda karar ile 16. Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri tertibinin Alanya Belediyesi, MHP Vilayet ve ilçe Başkanlıklarınca ortaklaşa düzenlendiği, Sn. Genel Liderimizin aktifliğe iştirakinin uygun olmayacağının değerlendirildiği yazılı olarak tarafımıza bildirilmiştir.

“GENEL LİDERİMİZ BU TERTİBE KATILMAMAYI TENSİP BUYURMUŞLARDIR”

Davutoğlu’nun 3 devir Türkiye Cumhuriyeti hükumetleri başbakanı olduğunu hatırlatan Çakan, şöyle konuştu:

*Genel Liderimiz Sn. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Yörük/Türkmen vatandaşlarımız ile buluşmak isterse, her kaide ve durumda Türkiye’nin her bir iline/ilçesine sarfiyat ve vatandaşlar ile buluşur.

*Ancak resmi olarak tarafımıza iletilen yazıda bilinenin, duyurulanın ve 18 yıldır oluşan teamülün tersine, tertibin MHP Vilayet ve ilçe başkanlıkları ile belediye tarafından ortaklaşa yapıldığı açık bir formda söz edildiğinden Genel Liderimiz bu tertibe katılmamayı tensip buyurmuşlardır.

*Kamu kaynakları ve kamu işçisi eli ile düzenlenen tertibe siyasi gölge düştüğünden İlçe Başkanlığımız olarak da iştirak sağlanmayacaktır.

*Alanya Belediyesi Güreş Komitesinin ve Alanya Belediyesi yetkililerin aşağıdaki soruları cevaplandırması, yürüttükleri kamu vazifesi nedeniyle zorunluluktur.

Çakan Alanya Belediyesi’ne şu soruları yöneltti:

– Kültür Bakanlığı Somut Olmayan Kültürel Miras listesine giren ve 2004 yılından beridir düzenlenen Gökbel Yağlı Güreşleri tertibi MHP İl/İlçe teşkilatları ile Alanya Belediyesi tarafından ortaklaşa mı düzenlenmektedir?

– Tertip ortaklaşa düzenleniyor ise ismi geçen siyasi partinin bu iştirakteki hissesi ve rolü nedir?

– Tertip ortaklaşa düzenleniyor ise Alanya Belediyesinin internet sitesinde, toplumsal medya hesaplarında bu paydaşlıktan neden bahsedilmemiştir?

– Tertip ortaklaşa düzenleniyor ise bu paydaşlık ne vakit sona erecektir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.