Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?
Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Maddi durumu olmayan vatandaşlara kömür yardımı yapılabiliyor. Ancak belli şartlar altında kömür yardımını alabiliyorsunuz. İşte kömür yardımı başvurusu şartları…

KÖMÜR YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 

Kömür yardımı almak isteyen vatandaşlar Valilikler veya Kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapılabiliyor. Yanlış bilinen bilgilerden biri de e- devlet üzerinden kömür yardımı başvurusu yapıldığıdır. E-devlet üzerinden kömür yardımı başvurusu yapılmıyor.  Ancak kömür yardımı başvuru sonucunuzu sorgulamak için e-devlete bakabilirsiniz. 

KÖMÜR YARDIMI BAŞVURUSU ŞARTLARI NELERDİR? 

– İlk aranan şartlar içinde bağlı olunan vakıfa ait aktif yardım dosyanızın bulunması gerekiyor. Aktif yardım dosyası bulunmuyor ise kimlik ile Sosyal Yardımlaşma Vakfına giderek başvuruda bulunun. 

– Yaşadığınız evde sosyal güvencesi bulunan vatandaşların bulunmaması gerekmektedir. Sadece SSK veya BAĞ-KUR kaydı olmayan kişilere yardım yapılmaktadır. 

– Şartların hepsinin sağlandığı durumunda son kararın vakıf mütevelli heyetini verecektir.

– Her aileye 30 torba yardım yapılırken yaklaşık bu miktar 750 kilo olarak verilmektedir. Kömür yardımı sorgulamak için  ayrıca ALO 144 telefon hattını arayarak öğrenebilirsiniz.

– Belediyeden kömür yardımı yapması hakkında kesin bilgi bulunmamaktadır. Belediyeler yakacak yardımı altında nakdi yardımlar yapmaktadır. Kömür yardımları çoğunlukla Sosyal Yardımlaşma Vakıflarından verilmektedir.

İLİşKİLİ HABERLER Depremzedelere 30 Bin Ton Kömür Dağıtılacak

Depremzedelere 30 Bin Ton Kömür Dağıtılacak

Kömür ve Topraktan Sanat Eseri Çıkarıyor

Kömür ve Topraktan Sanat Eseri Çıkarıyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*