Kılıçdaroğlu gündeme getirdi, Erdoğan’dan ‘seçmen bilgileri’ talimatı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Elimizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Konseyi’nin elinde de yok, her bir seçmeni, birinci defa sandığa gidip oy kullanacak seçmenleri de biliyoruz, konutlarını, adreslerini de biliyoruz, doğum yerlerine de bakıyoruz. Kaç yabancının oy kullanacağını biliyoruz, 400-500 bin kişi üzere yüksek bir sayı yok, o denli bir sayı geldiğinde onu çabucak kamuoyuyla paylaşırız” açıklamasının yankıları sürüyor.

AKP’nin Merkez Karar ve İdare Konseyi (MKYK) toplantısında CHP önderinin kelam konusu açıklamaları gündeme geldi. Hürriyet’ten Ebru Karatosun’un haberine nazaran; Erdoğan’ın toplantıda “Bu savları araştırın. YSK da bunu araştırmalı” dediği belirtildi. AKP kurmaylarının, Kılıçdaroğlu’nun argümanlarının tüzel boyutuyla ilgili araştırma yaparak Erdoğan’a sunacağı öğrenildi.

Erdoğan’ın toplantıda ayrıyeten “Bundan sonra daha çok toprakta olacağız. Daha çok çalışacağız. Artık seçim sathı mailine girmiş olduk. Milletvekili adayları üzerinde çalışma yapın. Alternatif isimler oluşturun” dediği de belirtildi. Erdoğan’ın, bundan sonra yapılacak MKYK toplantılarına bütün bakanların katılması konusunda talimat verdiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.