“Kemalistlerin kestiği et yenmez” diyen isim kim çıktı

Almanya’da yayın yapan Furkan Bin Abdullah isimli kişi “Kemalist” açıklamalarıyla gündem oldu. Abdullah son yayınında “Kemalistlerin kestiği et yenmez, Yahudi’nin kestiği et yenir” dedi.

Almanya’da yayın yapan Furkan bin Abdullah isimli yayıncının son yayınında söylediği sözler sosyal medyada gündem oldu.

Kemalizm eleştirisi yapmak isterken verdiği örnekle dikkat çeken Furkan “Yahudilerin kestiği et yenir ancak Kemalistlerin kestiği et yenmez” diyecek kadar ileri gitti.

Verdiği örneği İslam dinine dayandıran Furkan Yahudilerle beraber oturup çay içip sohbet edebileceğini söylerken Kemalistlerin kestiği etin bile Müslümanlara haram olduğunu belirtti.

FURKAN BIN ABDULLAH KAPLANCILAR’DAN ÇIKTI

Furkan Bin Abdullah Almanya’da yayıncılık yapan, Selefilere yakın olmasıyla tanınıyor. Sık sık Atatürkçüleri hedef almasıyla, Yahudi düşmanlığı yapmasıyla biliniyor.

2 bin abonesinin bulunduğu Youtube kanalında “Bizler medreseli olma yolunda DÂRU’L HİLÂFETİ’L ALİYYE MEDRESESİ’ni kurarak medreseli şuurunu kuşanma gayretine girdik” ifadelerini paylaşıyor.

Paylaşımlarında, Kurtuluş Savaşı için asıl işgalcinin İngilizler ve Mustafa Kemal Atatürk olduğunu savunuyor.

Suudi Arabistan’a yakınlığı olduğu görülen ismin, Almanya’nın altı eyaletinde “Hilafet Devleti” adlı yasaklı İslamcı örgütün üyeleri ve destekçilerine yönelik operasyonda adı duyulan “Kaplancılar” adlı “İslami Cemaatleri ve Cemiyetleri Birliği” örgütü kurucusu Cemalettin Kaplan’ın videolarını Instagram hesabından paylaştığı görülüyor.

Cemalettin Kaplan 12 Eylül Darbesinden sonra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılmıştı.

KAPLANCILAR’ın lideri Cemalettin Kaplan’ın oğlu Metin Kaplan ise 2004’te Türkiye’ye sınır dışı edilmişti. “Hilafet Devleti” adlı örgüt de Alman devleti tarafından 2001’de yasaklanmıştı. Metin Kaplan daha sonra Türkiye’de de silahlı eylem planladığı iddiasıyla yargılanmış ve 2005 senesinde müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. 2010’da bu cezası 17 yıl 6 aya düşürülen Kaplan’ın tutukluluk hâline kanser hastalığı sebebiyle 2016’da son verilmiş ve cezaevinden çıkarılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.