İstanbul’da eşini döven Güney Koreli için istenen ceza belirli oldu

İstanbul’da bir üniversitede vazifeli profesör olan ve eşi Jae Young Lee’yi (64) saatlerce darbettiği sav edilen Güney Koreli animatör Namkook Lee (70) hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma tamamlandı.

Hazırlanan iddianamede, müşteki Jae Young Lee ile kuşkulu Namkook Lee’nin resmi nikahlı eş oldukları, 2021’de şüphelinin işi nedeniyle Güney Kore’den Türkiye’ye taşındıkları ve ortalarında uyuşmazlık bulunduğu anlatıldı.

Yumruklarla darbetti

Hazırlanan iddianamede, 26 Mayıs 2022’de meskende oturdukları sırada şüphelinin, eşinin göğsüne 3 sefer yumruk atarak yaraladığı, sonraki gün ise dışarıda birlikte oturdukları sırada tartışmaya başladıkları, kuşkulu Namkook Lee’nin evvel müşteki eşinin ağzına vurduğu, sonrasındaysa karnına yumruk attığı belirtildi.

Saatlerce dövdü

Olay sonrası birlikte meskene gittiklerinin anlatıldığı iddianamede, bu defa müştekinin, yüzüne yumruk atmaya devam ettiği, bir müddet sonra kollarına, bacaklarına ve bedeninin öteki yerlerine yumruk atmak suretiyle saatlerce dövdüğü kaydedildi.

Şüpheli Lee’nin ayrıyeten, eşini dövdüğü sırada ‘seni öldüreceğim’ gibi hakaret ve tehditlerde de bulunduğu aktarıldı.

14,5 yıla kadar mahpus cezası talep edildi

Olaya ait müştekiye ilişkin alınan raporlara da yer verilen iddianamede, müşteki Jae Young Lee’nin, hayati tehlike geçirecek ve kolay tıbbi müdahale ile giderilemeyecek formda yaralandığı vurgulandı.

Şüphelinin alınan sözünde suçlamaları kabul etmediğinin vurgulandığı iddianamede, kuşkulu Namkook Lee’nin ‘hayati tehlike meydana getirecek halde eşe karşı taammüden yaralama’, ‘hakaret’ ve ‘zincirleme halde tehdit’ kabahatlerinden toplamda 3 yıl 10 aydan 14,5 yıla kadar mahpus cezası talep edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.