İmam Şafii’nin sözünü hatırlattı, çağrıda bulundu: Okların hedefi Erdoğan!

  • Haber7 – ÖZEL

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Mehmet Sait Yaz, Haber7’ye konuştu.

14 Mayıs’taki seçimlere sayılı günler kala mülakat veren Yaz, Diyarbakır’ın AK Parti ile birlikte hizmet gördüğünü ifade etti. Yaz, “Yaklaşık 20 gündür sahadayız. 200’e yakın köyü dolaştık. Köylerde edindiğim intiba şu; İster ova köyü, ister dağ köyü olsun, belde olsun, mezra olsun, Diyarbakır’ımızın her yerine asfalt gitmiş. Elektrik, su var. Yol, su, elektrik ile alakalı bir problem yok. Köylerin tümüne parke taşları döşenmiş. Evlere bakıyorsun, şehirdeki evlerden farkı yok. Refah, mutluluk var. Her şeyden önce huzur var. Şimdi bu insanların bunu görmesi, özellikle 40 yaş üstündeki insanlar geçmişi de hatırladıkları için elbette ki AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a minnettar olduklarını müşahede ediyoruz. Bu hizmetlerin devam etmesini istediklerini müşahede ettik.” dedi.

TÜRKİYE BÜYÜDÜKÇE BATI RAHATSIZ OLUYOR

Neden AK Parti’ye ve Erdoğan’a destek verilmesi gerektiğini de anlatan Yaz, şu ifadelerde bulundu:

TÜM OKLARIN HEDEFİNDE ERDOĞAN VAR

İmam Şafii’nin sözünü hatırlatan Yaz, şu sözlerle devam etti:

HDP’LİLER BİLE ARTIK MECLİS’TE KÜRTÇE KONUŞABİLİYOR

Kürtlerin AK Parti döneminde birçok kazanım elde ettiğini belirten Yaz, HDP’lilerin bile artık Meclis’te Kürtçe konuşabildiğine vurgu yaptı. Yaz, şu ifadelerde bulundu:

7’Lİ KOALİSYON GELİRSE KAZANIMLARIMIZI KAYBEDERİZ

7’li koalisyonun gelmesi halinde kazanımların gideceğini kaydeden Yaz, “Bu koalisyonun Allah muhafaza kazanması halinde 30 yıl boyunca kazandığımız bütün kazanımlar birer birer gidecektir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun biz geliriz de şunu yaparız dediği bir şey yok. Şunu yasaklarız, İstanbul Havalimanı’nı yasaklarız, İstanbul kanalını yasaklarız diyor. Cumhurbaşkanının yaptığı bütün işleri reddederiz diyor. Ne işimiz var Libya’da diyor, ne işimiz var Suriye’de, ne işimiz var Mavi Vatan’da. Yani öyle küçük bir tasavvurla Türkiye’ye tasarlıyor ki, Allah korusun onların iktidarı olursa inanın bölünmeye kadar gidilir ve bütün kazanımlar hem Türkiye’deki insanların hem bölgedeki insanların elinden gideceğini biz de biliyoruz, bölge insanı da biliyor.” diye konuştu.

PROJE YOK, SADECE KONUŞUYOR

7’li koalisyonun konuşmaktan başka bir şey yapmadığını dile getiren Yaz, “Meydanlarda konuşuyorlar, miting yapıyorlar ama ne getirecekleriyle alakalı bir proje yok. Sadece bu 7’li masa üzerinde 8 Amerika, 9 israil, 10 Batı’nın tümü, yani 7’li 8’li de değil. Rakamları daha da yükseltebilirsin. Bunlar birbirine benzemez insanlar, bunların parti politikaları taban tabana zıt. Bunları bir araya getiren tek şey Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı indirmektir. Eğer Allah muhafaza bunlar başarırsa, Erdoğan düştükten sonra bunlar devleti idare edemeyecektir. En fazla yine 1 yıl sonra seçim olacaktır.” dedi. 

ÖNÜMÜZDE DEHŞETLİ BİR FIRTINA VAR

Vatandaşlardan destek beklediğini belirten Yaz, “Benim eklemek istediğim en önemli husus duadır. Ben bizi izleyen kardeşlerimizden dua talep ediyorum. Çünkü önümüzde öyle dehşetli bir fırtına kasırga gözüküyor ki, eğer biz bunun tedbirini almazsak, Allah muhafaza, o gelen dehşetli rüzgar ve kasırga, maddi manevi bütün değerlerimizi alıp götürecektir. 14 Mayıs bir fırsattır. Bunun önüne bir set çekelim ki bizim evlatlarımız, torunlarımız daha fazla müreffeh bir hayat yaşamaları için bunu biz kesinlikle yapmalıyız.” ifadelerinde bulundu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir