İki Doz Sinovac Aşısı Olmuş Gönüllülere TURKOVAC A...

İki Doz Sinovac Aşısı Olmuş Gönüllülere TURKOVAC A…

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını önlemek için geliştirilen yerli aşı TURKOVAC, 2 doz Sinovac aşısı olmuş gönüllülere uygulanmaya başlanacak.

İki yıl kadar önce Çin’de başlayan ve hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınını önleme ilk günden beri üzerinde çalışılan yerli aşı TURKOVAC, 2 doz Sinovac aşısı olan gönüllülere uygulanmaya başlanacak. 

TURKOVAC AŞISI GÖNÜLLÜLERE UYGULANMAYA BAŞLANACAK 

Üzerinde çalışmaları devam eden yerli aşı TURKOVAC, 2 doz Sinovac aşısı olmuş ve Kovid-19 geçirmiş gönüllü kişilere uygulanmaya başlanacak. Erciyes Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamada faz-3 çalışmalarına devam edilen yerli inaktif Kovid-19 aşısı TURKOVAC, ERÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde gönüllülere uygulanmaya başlandı. 

TURKOVAC uygulanmaya başlandı

2 DOZ SİNOVAC AŞISI OLANLAR TURKOVAC AŞISI OLABİLİYOR

TURKOVAC faz-3 koronavirüs aşısı kapsamında daha önce 2 doz Sinovac aşısı olmuş ya da Kovid-19 geçirmiş ve antikor üretmiş 18 ile 59 yaş arasındaki kişilere hatırlatma aşısı olarak uygulanacak. 

Merakla beklenen yerli aşı TURKOVAC hakkında bilgilendirmelerde bulunan Prof. Dr. Orhan Yıldız, yerli aşının hatırlatma aşısı olarak gönüllülere uygulanmaya başladığını belirtti. 

2 doz Sinovac aşısı olmuş vatandaşları TURKOVAC aşısı için gönüllü olmaya davet eden Yıldız, ‘2 doz Sinovac aşısı olmuş ve Kovid-19’a yakalanmamış 18-59 yaş arası gönüllülerimiz, TURKOVAC’a 3. doz uygulaması olarak e-nabız üzerinden veya 0352 438 00 67 telefon numarasından bizlere ulaşabilir’ dedi. 

Gönüllü Erdoğan Özkan ise 2 doz Sinovac aşısının ardından 3. dozda TURKOVAC gönüllüsü olduğunu anlattı.

Yerli aşı çalışmasına destek olduğu için mutlu olduğunu aktaran Özkan, vatandaşların gönül rahatlığıyla TURKOVAC yaptırabileceklerini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.