İddia: Bitcoin ‘önemli bir satın alma sinyali’ veriyor!

Bitcoin ( BTC ) ve genel kripto para piyasası, Ağustos ayına olumlu bir notla başladı ve 1 trilyon dolarlık değerlemeyi sürdürmek için sermaye girişleri kaydetti. Piyasa performansı, yatırımcıların hem kripto para birimleri hem de hisse senetleri için fiyat hareketini kısmen belirleyecek en son TÜFE rakamlarını tahmin etmesiyle geldi.

İddia: Bitcoin ‘önemli bir satın alma sinyali’ veriyor!

Bununla birlikte, Bitcoin biraz düzeldi ve odak noktası, son 24 saatte %1 düşüşle 23.060 dolardan işlem gören amiral gemisi kripto para birimi için bir sonraki fiyat hareketine odaklanıyor.

Bu doğrultuda, kripto ticareti uzmanı Ali Martinez, 10 Ağustos’ta yayınlanan bir tweet’te , varlığın toparlanması için, onu yaklaşık 23.500 dolara çıkarabilecek bir satın alma baskısını sürdürmesi gerektiğini ve piyasanın da bir desteğe odaklanması gerektiğini belirtti. Bitcoin şu anda 24.000 dolar seviyesinde.

Ali Martinez konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi;

“TD Sıralı göstergesi, önemli bir destek alanında bir satın alma sinyali sunuyor. Satın alma baskısındaki bir artış, BTC’nin 23.500 dolara, hatta 24.100 dolara yükselmesine yardımcı olabilir. Yine de, 23.890 dolarlık destek seviyesine dikkat edin, bunun altında dört saatlik bir mum çubuğu, dik bir düzeltmeyi tetikleyebilir”

Bitcoin grafiği. Kaynak: TradingView

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.