Holding çalışanlarının Erdoğan’ın mitingine taşındığı anları görüntüleyen CHP’li vekile pürüz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın Kayseri’de yapacağı miting öncesi Boydaklar’a ilişkin olan ve FETÖ’den el konan Erciyes Anadolu Holding şirketinde çalışan emekçiler otobüslerle miting alanına taşındı. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık o anları kayıt altına aldığı ve açıklama yaptığı sırada vazifeliler tarafından engellendi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda toplu açılış merasimine katıldı.

İŞÇİLER ARAÇLARLA MİTİNG ALANINA TAŞINDI

Erdoğan’ın mitingi öncesi Boydaklar’a ilişkin olan ve FETÖ’den el konan Erciyes Anadolu Holding şirketinde çalışan personeller otobüslerle miting alanına götürüldü.

“NE YAPARSANIZ YAPIN ABBAS YOLCU”

ABK Holding binasının çıkışında çalışanları taşıyan otobüsleri görüntüleyen CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, personellerin baskıyla miting alanına taşındığını sav etti.

Arık, “Bugün AKP Genel Lideri Kayseri’ye geliyor diye 18:00’da kapanan şirket 16:00’a çekildi. Gördüğünüz üzere bunların hepsi miting alanına götürülüyor. İşte kamu gücüyle baskıyla insanları toplamaya çalışıyorlar. Millet artık AKP’ye sırtını döndüğü için bu türlü holdinglerden, firmalardan insan taşıyorlar. Ne yaparsanız yapın, Abbas yolcu” dedi.

“SÖZÜN BİTTİĞİ YER”

ABK Holding çıkışında emekçileri taşıyan araçları kayıt altına aldıktan sonra, emekçilerin miting alanına girişini de görüntüleyen Arık burada yaptığı açıklamada ise, “Bizi gördükten sonra birtakım araçlar güzergâhını değiştirdi. Bir kısmı da buraya araçlarını park etti ve buradan da gelip, miting alanına indirildiler. AKP’nin mitingleri Kayseri’de işte bu türlü oluyor. TMSF’ye devredilmiş holdingin çalışanlarını getirip miting alanına koydular. Kelamın bittiği yer” dedi.

CHP’Lİ VEKİLE VAZİFELİLER MANİ OLMAYA ÇALIŞTI

Arık’ın açıklamalarına devam ettiği esnada ise, vazifeliler CHP’li vekile ve o anları kayıt altına alan bireye mahzur olmaya çalıştı. Vazifeli, “Bunlar istekli gelen arkadaşlar, ne yapıyorsun sen? Çekme” diyerek kameraya saldırdı.

Yaşanan arbedenin akabinde CHP’li Arık ise, “Sizinle muhatap olmuyoruz” diyerek alandan ayrıldı.

KAYSERİ ŞEKER ÇALIŞANLARINA DE MİTİNGE İŞTİRAK ZARURİLİĞİ GETİRİLMİŞTİ

Öte yandan DÜZGÜN Parti Kayseri Vilayet Lideri Sebati Ataman ise 2 gün evvel Kayseri Şeker idaresinin emekçilerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kayseri’de gerçekleştirdiği mitinge katılma mecburiliği getirdiğini söyleyerek, çalışanlara atılan iletisi paylaşmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.