Galatasaray Torreira ve Mertens’in maliyetlerini açıkladı

Galatasaray, Lucas Torreira ve Dries Mertens transferlerini resmen açıkladı. Galatasaray, KAP’a yaptığı bildirimde Torreira ve Mertens’in maliyetlerini de duyurdu.

Galatasaray, Premier Lig takımlarından Arsenal’den takımına kattığı Lucas Torreira’nın ve en son Napoli forması giyen boştaki Dries Mertens transferlerinin maliyetini duyurdu.

Uruguaylı orta saha oyuncusu Lucas Torreira için Arsenal’e 6 milyon Euro bonservis bedeli ödenecek. 4 dönem mutabakata varılan Torreira ise yıllık 2 milyon 750 bin Euro kazanacak.

Sarı-kırmızılı gruptan KAP’a yapılan açıklama şu biçimde:

“Profesyonel futbolcu Lucas Sebastian Torreira Di Pascua ve kulübü The Arsenal Football Club PLC ile oyuncunun transferi konusunda mutabakata varılmıştır. Buna nazaran, futbolcunun eski kulübüne 6.000.000 Euro meblağında transfer bedeli ödenecektir.

Futbolcunun kendisiyle de 2022-2023 futbol döneminden başlamak üzere 4 dönem için muahedeye varılmıştır. Buna nazaran her bir futbol dönemi için futbolcuya net 2.750.000 Euro dönemlik fiyat ödenecektir.”

MERTENS İLE 1+1 YILLIK ANLAŞMA

Galatasaray, 35 yaşındaki Belçikalı kanat oyuncusu Dries Mertens ile 1+1 yıllık kontrat imzalandığını açıkladı.

Belçikalı oyuncu 2 milyon 900 bin Euro kazanacak. 35 yaşındaki kanat oyuncusuna 1 milyon 100 bin Euro da imza fiyatı ödenecek.

Sarı-kırmızılı kulüpten KAP’a yapılan açıklamada, “Profesyonel futbolcu Dries Mertens ile 1+1 dönem opsiyonlu olmak üzere transferi konusunda muahedeye varılmıştır. Buna nazaran, futbolcuya 2022-2023 döneminden net 2.900.000 Euro dönemlik fiyat ile 1.100.000 Euro net imza fiyatı ödenecektir” tabirleri kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.