Ersun Yanal’dan Adil Rami’nin iddialarına cevap!

Fenerbahçe’ye 2019-2020 sezonunun başında transfer edilen Adil Rami’nin Ersun Yanal’ın kararlarıyla ilgili kullandığı sözlerin ardından tecrübeli teknik adam sosyal medyadan açıklama yaptı.

Fas asıllı Fransız savunma oyuncusu Adil Rami, bir programda Türkiye’de oynadığı zamanları değerlendirdi.

YANAL’A ŞOK İTHAM
Fransız futbolcu Fenerbahçe’de forma giydiği dönem teknik direktörü olan Ersun Yanal’ın kendisini prim alamadığı için oynatmadığını iddia etti. Rami, Türk bir menajer ile arasında geçen ilginç diyalogu anlattı.

‘KAZANIYORUZ, OYUNA NEDEN ALIYORSUN?’
Çok konuşulacak ifadeler kullanan Adil Rami, ”Teknik direktör beni oynatmıyordu. Bekliyorum, bekliyorum… 1 defans oyuncusu sakatlandı. Daha sonra ikincisi sakatlandı. hiyerarşide üçüncü stoper oyuncusu bendim. Bir zaman sonra takımda sağlam savunma oyuncusu kalmadı. Kendime artık sıra bende oynayacağım dedim. Bu sefer ise 6 numarayı geriye çekti. Neden böyle olduğunu çözmeye çalışıyorum. Antrenmanlara devam ediyorum. Bir gün takımın bir numaralı stoperi benimle birlikte yedek kulübesindeydi. Neden? Çünkü taraftar ıslıklamıştı. Kendisi de çok kötü oynamıştı. Artık oynayamıyordu. Maçta 3-0, 3-1 veya 4-1 öndeydik.75-80. dakika doğru o savunma oyuncusunu oyuna aldı. Kazanıyoruz, niye savunma oyuncusu alıyorsun oyuna?” ifadelerini kullandı.

‘TÜRK MENAJER İLE TEKNİK DİREKTÖR PRİMİ PAYLAŞIYOR’
Adil Rami, kendisiyle bir Türk menajer arasında geçen konuşmayı anlattı. Rami, ”Bir gün bir Türk menajer beni aradı ve Çin Ligi’nden iyi bir teklif getirdiğini söyledi. O ara Çin’de olan Rennes teknik direktörü Bruno Genesio ile de bir görüşmem oldu. O menajer bana daha sonra ‘Fenerbahçe’de neden oynayamıyorsun biliyor musun?’ dedi. Neden diye sordum. ‘Çünkü menajerin kız kardeşin, yabancı birisi. Türk bir menajer ile çalışmalısın’ dedi bana. Bu işlerin nasıl olduğunu bilmediğim için neden diye sordum. Bana sözleşmemde belirli sayıda maça çıkmam halinde 200, 300 ve 500 bin Euro gibi primler olup olmadığı sordu. Bende evet cevabı verdim. ‘İşte bu yüzden oynamayacaksın’ dedi. Ne alaka diye sorduğumda ise bir Türk menajer ile çalıştığın zaman bu primin teknik direktör ile paylaşıldığını ve antrenörün de bu sebeple seni oynatmak zorunda kaldığını söyledi. O zaman bazı şeyleri anladım ve futbolu bırakmayı düşündüm.” ifadelerini kullandı.

ERSUN YANAL’DAN CEVAP
Bu açıklamaların ardından Ersun Yanal eski futbolcusuna cevap verdi. Yanal şu ifadeleri kullandı;

Adil Rami’nin bir menajerle yaptığı görüşmeyi “TANIK OLMUŞ GİBİ” anlatması ve bazı medya kuruluşlarının da bunu “GERÇEK” kabul ederek kullanması, ne yazık ki Türk futbolu ve spor gazeteciliğinde geldiğimiz noktanın kısa özeti. İşini gerçek anlamda yapan tüm spor gazetecisi emekçilerini bir yana bırakarak haykırıyorum. DOĞRUNUN KALESİ YIKILMAZ, sakın unutmayın…
Adil Rami başta olmak üzere, bu açıklamaların gerçeklikle uzaktan yakından ilgisi var mı diye araştırma zahmetine bile katlanmayan herkese karşı TÜRK TEKNİK DİREKTÖRLER adına yasal haklarımı sonuna kadar arayacağım.
Umarım, bizi temsil eden kurumlar da kabuğundan çıkarak seslerini çıkarır ve yanımızda yer alır.

SADECE 7 MAÇTA OYNADI
Rami, o sezon sarı lacivertli formayı 6’sı Türkiye Kupası olmak üzere toplamda 7 maçta giymişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.