Erman Toroğlu: Fatih Terim’e en az 8-9 maç ceza verilmeliydi

Erman Toroğlu: Fatih Terim'e en az 8-9 maç ceza verilmeliydi
Erman Toroğlu: Fatih Terim'e en az 8-9 maç ceza verilmeliydi

Erman Toroğlu, PFDK’nın Fatih Terim’e verdiği 5 maçlık ceza için ”Bedava. En az 8-9 maç ceza verilmeliydi. Şimdi Tahkim Kurulu’na gider ve 3 maça indirilir.” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e 5 resmi müsabakadan men cezası verdi.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, “Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun, teknik direktörümüz Fatih Terim’e verdiği beş maçlık ceza hakkaniyet ölçülerine uygun değildir” denildi.

”En az 8-9 maç ceza verilmeliydi”
Erman Toroğlu, Fatih Terim’in aldığı cezanın az olduğunu belirtirken “Fatih Terim’e verilen ceza çok az. Bedava. En az 8-9 maç ceza verilmeliydi. Şimdi Tahkim Kurulu’na gider ve 3 maça indirilir.” şeklinde konuştu.

”Ben raporların değiştiğini yıllardır görüyorum”
Fatih Terim’in cezasını yorumlayan Rıdvan Dilmen, şu ifadeleri kullandı; ”Fatih hoca 3 farklı ceza aldı. Temsilci, Fatih Hoca’nın “ciddiyetsiz” dediğini söylemiş. Bu ciddiyetsiz lafına 2 maç ceza mı verilir Allah aşkına? Galatasaray o zaman yüzde 100 haklı. Fatih Hoca’ya diyelim ki 5 maç ceza az, 10 vermeniz lazımdı; 1 dakika derler, Ahmet Bey’e 15 gün verdiniz derler. Ben raporların değiştiğini yıllardır görüyorum. Bu herhangi bir takım hikayesi değil. Bu hangi hukuka sığar?”

Fatih Terim’in ligde cezalı olduğu maçlar:

Trabzonspor (D)
Antalyaspor
Konyaspor (D)
Gençlerbirliği

Malatya maçıyla dönecek
Fatih Terim’in cezası 9 Ocak’taki Gençlerbirliği maçıyla dolacak. Terim, kupada Yeni Malatyaspor maçıyla birlikte takımının başında yer alacak. Sonraki maçta ise sarı kırmızılılar derbide Beşiktaş ile karşılaşacak. 

Savunma talebi
Öte yandan PFDK tarafından 5 maç ceza alan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Tahkim Kurulu’ndan duruşmalı savunma talebinde bulunacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*