Erdoğan’ın Şangay başkanlarıyla olan fotoğrafı Nevşin Mengü’nün zoruna gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özel davetli olarak katıldığı Şangay İşbirliği Örgütü toplantısında başkanlarla bir ortaya geldi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmam Ali Rahman, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ve Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko’nun da bulunduğu fotoğraf karesine kısa müddette binlerce beğeni ve yorum gelirken bu durumu hazmedemeyen ve içlerindeki Erdoğan düşmanlığını her kulvara taşıyan fondaş medyanın gazetecisi Nevşin Mengü skandal sözlere başvurdu.

NEVŞİN MENGÜ’NÜN ZORUNA GİDEN KARE

Batı hayranlığından ötürü doğuya olan taraf hislerini kaybetmişçesine düşmanca haller sergileyen ve toplantıya katılan devlet önderlerini ‘diktatör’ olarak tanımlayan Nevşin Mengü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da maksat aldı. 

“NEYİYLE GURUR DUYACAĞIMIZI ANLAMADIM”

Mengü, önderlerin olduğu fotoğraf karesini paylaşarak “Tam olarak neyiyle gurur duyacağımızı anlamadım. Cb diktatörlerle âlâ anlaşıyor diye mi gurur duyalım. O denli bir fotoğraf ki bir merhum İdi Amin eksik. Önderimiz ortamını bulmuş, diktatörlerle latifeler komiklikler” ifadelerini kullandı.

İŞTE NEVŞİN MENGÜ’NÜN GURUR DUYDUĞU KARE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük beğeni toplayan tarihi buluşmasını hazmedemeyen Mengü’nün HDP ve CHP buluşmasının yer aldığı fotoğraf kareleri hakkındaki paylaşımları akıllara getirdi. Mengü, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Lideri Mithat Sancar ile CHP’li Canan Kaftancıoğlu’nun buluşmasını toplumsal medya hesabından ‘Gecenin fotoğrafı’ diye paylaşarak memnuniyetini lisana getirmişti.

CHP’Lİ AYDINTAŞBAŞ DA RAHATSIZ OLDU

Tarihi toplantıdan bir öteki rahatsız olan kişi ise CHP’li Aslı Aydıntaşbaş’tı. Hazımsızlık içeren tabirlere başvuran Aydıntaşbaş, “Bu fotoğrafın övünülecek bir manzara olduğunu düşünmek için bayağı dünyadan kopuk olmanız gerekiyor” dedi.

BİDEN FOTOĞRAFLI CEVAP

Aydıntaşbaş’a karşılık veren bir toplumsal medya kullanıcısı ise Biden’la olan fotoğrafının altına ‘Teyze övünmek derken?’ yazarak durumu özetlemiş oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.