Dursun Özbek’ten flaş transfer açıklaması

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Petrol Ofisi ile Bayan Futbol Kadrosu sponsorluğu için düzenlenen imza merasiminde açıklamalarda bulundu.

Transfer çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Dursun Özbek “Transfer dönemindeyiz. Önümüzde 10 günlük bir mühlet var. Doğal transfer ayrıntılarının çok açıkça basında paylaşılması kulüplerin aleyhine. Biz orta kesmeden devam ediyoruz. size bilgi akışı biraz yavaş olabilir fakat sakinlik kelam konusu değil” dedi.

“FLORYA’DAN TAŞINACAĞIZ!”

Verdikleri kelamları yerine getireceklerini söyleyen Dursun Özbek “Biz seçim periyodunda yaptığımız buluşmalarda taraftarımıza ne dediysek birebirini yapıyoruz. Hepsini bir bir uygulamaya geçtik. 20-25 gün üzere kısa mühlet içinde üyelerimize Galatasaray Adası’nı açtık. Ne kelam verdiysek yapıyoruz. Mecidiyeköy’deki binamızı yeniledik. Satış ofisini de kurduk. Kulübe büyük bir finansal dayanak sağlayacak projeyi de hayata geçirdik. Kemerburgaz’da proje çalışmalarımız bitti. Saha düzeltmeleri çalışmalarına başladık. Metin Oktay Tesisleri’ni Florya’dan oraya taşıyacağız. Bundan 3-4 sene evvel bakıldığı vakit 3-4 milyar liralık projeden bir gelir sağladı. Spor dışındaki kaynakları harekete geçirmemiz lazım. Biz oluşturulan büyük kaynağın Galatasaray sportif faaliyetlerin nasıl yarar sağlayacağını anlattık. Galatasaray’ın bu faaliyetleri Türk sporunda bir örnek teşkil edeceğini düşünüyorum” tabirlerini kullandı.

“BANKALAR BİRLİĞİ MUTABAKATI BİTECEK”

Sarı-kırmızılıların lideri “Bu projelerdeki birinci gayemiz Bankalar Birliği ile yapılan mutabakattan çıkmak istiyoruz. Biz elimizdeki gayrimenkulleri geliştirmek suretiyle ortaya çıkacak fon büyük bir fon. Biz bu geliştirmeyi yapıp bu muahededen çıkmak istiyoruz. Yıllık yaklaşık 400 milyon TL faiz ödüyoruz. Bu faizle kimse muvaffakiyet yakalayamaz. İddiası olarak iki yıl içerisinde Bankalar Birliği muahedesinden 2 yada 2,5 yıl içinde çıkacağız. Yalnızca Galatasaray değil, bence öteki kulüpler de bunu sürdürmemeli. Bugün finansal kurumlara sorun ‘3-4 büyük kulüp içinde finansal yapı içinde en âlâ kulüp hangisidir?’ diye net karşılık alırsınız, Galatasaray” açıklamasını yaptı.

Trabzonspor maçıyla ilgili konuşan Dursun Özbek “Pazar günü oynanacak maç iki güzide ekibin seyri hoş bir maç ortaya çıkaracağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“AVRUPA’DA BAŞARILI OLMALIYIZ”

Kadın Futbol Kadrosu hakkında konuşan Dursun Özbek “Galatasaray olimpik sporlarda daima birinci olmayı başarmış bir kulüp. Bayan futbolunda da yeniden vazifesini yerine getirmiştir. Bayanların girdiği yerde sevgi ve barışın yeşerdiğini görmek mümkün. Artık Türkiye’de bayan futbolu var. Basın sayfalarda onlara daha fazla yer vermelidir. Bayan futbolu için çok güzel şeyler göreceğiz. Bu dönem çok farklı bir dönem olacak. Bayan basketbolu için de sponsorluk görüşmelerimiz oluyor. sporun yalnızca erkeklere mahsus bir şey olmadığını bu sene ispatlayacağız. 90 bin kişinin oynandığı bir final oynandı. Bayan futbolunun basın tarafından da desteklenmesi lazım. ki markanın bir birine verdiği katkı çok değerli. Yapılan işbirliğinin ayrıntıları iki kurum ortasında olan bir konu. Benim beklentim çok yüksek. Artık bizim bayan futbolumuzun yurt dışına da taşınması lazım. Galatasaray birincilerin grubu. En değerli gayretlerimizden bir tanesi de bayan futbol grubumuzun Avrupa’da ismini duyurmak olacak.” dedi.

BASKETBOL SALONU

Basketbol grupları için yapılacak salonla ilgili konuşan Dursun Özbek “Salon projesi inşaatıyla birlikte Aslantepe’nin yaşayan bir yer olmasını istedik. 15 günde bir taraftarların buraya gelmemeli. Burayı yaşayan bir yer haline getirelim istedik” açıklamasını yaptı.

STAT İSİM SPONSORLUĞU

Dursun Özbek “Stat isim sponsorluğu çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda NEF. Daha uygun bir sponsor bulunduğu takdirde bundan vazgeçebileceğini Erden Timur söyledi. Biz de daha yeterlisi için çalışıyoruz. Fazla ayrıntı vermek istemiyorum. Kısa müddette bir gelişme olursa açıklayacağız” diyerek kelamlarını noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.