CHP’li Tutdere’den iktidara ‘zam’ yansısı: ‘Ya sandığı getirin, ya da bu milletin yakasından elinizi çekin!’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, yapılan artırımlardan ötürü en büyük masraf kalemi akaryakıt olan dalların ayakta kalmak için büyük bir uğraş verdiğinin altını çizdi.

Akaryakıta yapılan artırımlardan ötürü vatandaşların araçlarına binemez hale geldiğini söz eden Milletvekili Tutdere, “Enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında parası pul olan vatandaşlarımız, 30 lirayı geçen mazot, 30 liraya dayanan akaryakıt fiyatları karşısında otomobillerine binemez hale geldiler.

Otobüsçüler, nakliyeciler, servisçiler, şoför kursları başta olmak üzere, en büyük masraf kalemi akaryakıt olan bölümlerimiz ayakta kalmak için büyük bir gayret veriyorlar. Vatandaşlarımız artan otobüs bilet fiyatları nedeniyle seyahat edemez hAle geldiler.

Zamlardan nasibini alan dallardan birisi de şoför kursları. Otomobil, eğitmen masrafları, iş yeri kirası, araç sigorta bedellerinin yanında artan akaryakıt fiyatları şoför kurslarını Türkiye genelinde iflas eder hale getirmiştir.

İktidara davet yapıyorum, vatandaşın zamlarınıza dayanacak gücü kalmadı. Ya sandığı getirin ya da bu milletin yakasından elinizi çekin” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.