Çaykur Rizespor yoluna Bülent Korkmaz ile devam edecek

Çaykur Rizespor Basın Sözcüsü Selim Selimoğlu, teknik yönetici Bülent Korkmaz’a itimatlarının tam olduğunu, gelecek dönemde da kadronun başında yer alacağını söyledi.

“BELLİ İSİMLER İLE GÖRÜŞMELER YAPACAĞIZ”

Teknik Yönetici Bülent Korkmaz’ın 27. hafta vazifeye geldiğini anımsatan Selimoğlu, “Hocamız işlerin düzgünce zorlaştığı bir devirde misyona geldi. Kendisi ile yaptığımız görüşmede ligde kalma kurallarının güç olduğunu bilerek, düşsek de kalsak da 1,5 yılık mukavele imzalamıştık. Hocamız bize, ‘Takımı düşürüp bırakıp giden hoca olmak istemem’ demişti. Elinden geleni yaptı. Hocamıza inancımız tam. Ekibi düşürdüğümüz yerden birlikte çıkaracağız” dedi.

Birtakım oyuncularla hafta içi yollar ayrıldı. Mukavelesi biten, kadroda düşünülenler gönderildi. Son maçta oynayan oyuncularımız ile görüşülüyor. Kiralık oyuncularımızdan ayrılanlar oldu, kalmasını istediklerimiz var. Hocamızın raporladığı oyuncularla görüşüyoruz. Çıkan sonuçlara nazaran, bu hafta içerisinde oyuncularla görüşmeler olacak. Transfer bütçesi ile ilgili karar verildikten sonra belirli isimler üzerinde görüşmeler yapacağız.

İdare heyetinin yarın yapacağı toplantıda transfer komitesinin de oluşturulacağını belirten Selimoğlu, kamp periyoduna kadar yeni yapılanmayı tamamlayarak lige hazır girmeyi hedeflediklerini kelamlarına ekledi.

1. Lig’e düşen Rize temsilcisi, 4 yıllık uğraş ettiği Muhteşem Lig’de bu dönem, 38 maç sonunda 10 galibiyet, 6 beraberlik ve 22 yenilgi alarak 36 puan topladı. Yeşil-mavililer, 44 gol atarken kalelerinde ise 71 gol gördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.