BMC, Askeri Araçlara ‘Azra’ İsimli Yerli Motor Entegre Etmeye Başladı

BMC, Askeri Araçlara 'Azra' İsimli Yerli Motor Entegre Etmeye Başladı
BMC, Askeri Araçlara 'Azra' İsimli Yerli Motor Entegre Etmeye Başladı

Türk savunma sanayisinin en önemli üreticilerinden BMC, kendi üretimi araçlarına yerli motorlar entegre etmeye başladı. Yeni nesil Fırtına obüsü (Fırtına-2) teslimatı için düzenlenen tören ve sonrasında Milli Savunma Bakanlığı Arifiye Yerleşkesi BMC İşletmesine gerçekleştirilen ziyaret, BMC’nin yürütmekte olduğu çalışmaları gün yüzüne çıkardı.

AA tarafından aktarılan bilgilere göre BMC Power, Vuran 4×4 araçlara güç verecek olan 400 beygir gücündeki Vuran isimli motorun geliştirme çalışmalarında sona gelmiş durumda. BMC, halihazırda Vuran 4×4’ün yerli motordan güç alan versiyonunu test sürüşüne çıkarırken farklı arazi koşullarındaki performansı mercek altına alınıyor.

BMC, askeri araçlara güç verecek 1000 ve 1500 beygirlik iki yeni motor geliştiriyor

bmw power motor

BMC’nin bir 8×8 taktik tekerlekli zırhlı araç üzerinde çalıştığı zaten biliniyordu. Söz konusu araç, tören sırasında ilk kez görülürken, bu araçta kullanılacak yerli motor hakkında da bilgiler paylaşıldı. Buna göre 600 beygir gücündeki “Azra” isimli motor, tank taşıyıcı araçlara entegre ediliyor.

BMC Power, bir yandan mevcut 400 ve 600 beygir güç üreten motorlarını araziye sürmeden önce testlerine devam ederken bir yandan da 1000 ve 1500 beygir güç üretecek yeni motorlar için çalışmalarına devam ediyor. Şu an için bu motorlar hakkında resmi bir bilgi paylaşılmış değil.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*