Bayan cinayetini önlemek isterken, eşinin gözleri önünde öldürüldü

Merkez Sarıçam ilçesinde yer alan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir dokumacılık fabrikasında meydana gelen olayda, Durmuş Y., argümana nazaran ayrılma evresindeki eşi Cansu Y.’yi öldürmek için çalıştığı fabrikayı bastı. Durmuş Y., elindeki bıçakla fabrika içinde bağırıp, eşini aradığı sırada Cansu Y.’nin mesai arkadaşları Tolga Kılıç ve Veli Kaya, şüpheliyi engellemek istedi.

Durmuş Y., karısını öldürmek için geldiği fabrikada bayana şiddeti önlemek isteyen Tolga Kılıç’ı, birlikte çalıştığı eşi Makbule Kılıç’ın gözleri önünde karnından bıçakladı. Veli Kaya’yı boynundan hafif biçimde yaralayan kuşkulu, arabası ile olay yerinden kaçtı.

Olay sırasında fabrika içinde saklanan Cansu Y.’nin telefonundan Bayana Dayanak Uygulaması (KADES) butonuna basması ve etraftakilerin de 112 Acil Davet Merkezi’ni araması üzerine bölgeye polis takımları sevk edildi. Kuşkulu Durmuş Y., olayından akabinde polise teslim olurken, Tolga Kılıç ve Veli Kaya ise ambulans ile Adana Kent Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Kılıç, hekimlerin müdahalesine karşın kurtarılamadı. Hastanede ayakta tedavi edilen Kaya ile Cansu Y. ise tabiri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Cinayet şüphelisini gözaltına alan polis, soruşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.