Antep’te bayan cinayeti: Polisin ‘bir şey yapmaz’ dediği kişi katletti

Antep Şahinbey ilçesi Saçaklı Mahallesi’nde 22 Temmuz’da fizikî şiddet gördüğü Ümit Dur tarafından akına uğrayan Kobanêli Hamide Pir Müslim, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

‘POLİSLER ‘BİR ŞEY YAPAMAZ’ DEMİŞTİ’

Mezopotamya Ajansı’na konuşan Hamide Pir Müslim’in ağabeyi Yusuf Pir Müslim, Dur’un birçok defa konutlarının önüne silahla gelerek kendilerini tehdit ettiğini, şikayet ettikleri polislerin ise “Merak etmeyin bu bu türlü konuşuyor lakin bir şey yapmaz” dediğini aktardı.

Ağır yaralanan Hamide Pir Müslim, atağın gerçekleştiği 22 Temmuz tarihinden bu yana 25 Aralık Devlet Hastanesi ağır bakımda tedavi görüyordu. Sabah saatlerinde hayatını kaybeden Hamide Pir Müslim, öğlenden sonra Antep merkezde bulunan Yeşilkent Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

NE OLMUŞTU?

8 yıl evvel Antep’e yerleşen Hamide Pir Müslim, 2 yıl evvel Ümit Dur ile evlendi. Hamide Pir Müslim, Dur’dan 2021 yılında ayrılma kararı aldı. Müslim, 4 ay evvel Dur hakkında, 3 aylık uzaklaştırma kararı aldırdı. Uzaklaştırma kararının müddetinin dolması üzerine Dur, 22 Temmuz’da kardeşinin de içinde yer aldığı 3 kişi ile birlikte Hamide Pir Müslim’in kaldığı konuta giderek Hamide Pir Müslim’in bedensel engelli kardeşi Cemil Pir Müslim’i (23) katlederken, annesi Zehra Faraç (65) ve Hamide Pir Müslim’i de ağır yaraladı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.