Amazon, Electronic Arts’ı satın alıyor!

GLHF kaynaklarına göre Amazon çok önemli bir duyuruya hazırlanıyor. Şirket bugün Apex Legends, FIFA, Madden ve daha fazlasının arkasındaki yayıncı Electronic Arts’ı (EA) satın almak için resmi bir teklifte bulunduğunu açıklayacak. Apple, Disney ve Amazon’un potansiyel alıcılar olarak listelendiği olası satın alımlar ile ilgili söylentiler zaten birkaç haftadır internette dolaşıyordu. Kaynaklarımıza göre Amazon sonunda bir teklifte bulundu.

Amazon, Electronic Arts’ı satın alıyor!

Bu satın alım televizyonda da büyük hamleler yapan Amazon için oldukça yararlı olacak. The Witcher ve Arcane’nin Netflix’teki başarısından sonra Amazon, potansiyel olarak EA’nın franchise’larını yeni şovlar için kullanabilir. Mass Effect, Dragon Age, Dead Space – EA’nın kitaplığında transmedya fırsatları için çok fazla potansiyel var.

Geçtiğimiz dönemlerde Microsoft’un 69 milyar dolara Acitivison Blizzard’ı satın alması da bomba gibi gündeme oturmuştu. Kaynaklarımıza göre, duyuru bugün daha sonra yapılacak. Şirket söz konusu satın alımla birlikte oyun ve televizyon alanında çalışmalarını da artıracak. Söz konusu satın alım ile ilgili şirketlerden resmi bir açıklama gelmedi ancak çok yakında konuyla ilgili açıklamalar yapılması bekleniyor. Bu kapsamda yeni bir gelişme olursa mutlaka sizi bilgilendireceğiz. Siz bu satın alım hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce oyun sektörü için iyi bir hamle olacak mı? Bize yorumlarda fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.