40 gün önce düşen uçaktaki 4 çocuk ormanda sağ bulundu

Kolombiya’da 1 Mayıs’ta içindeki yedi kişiyle kaybolan ve 17 Mayıs’ta enkazı bulunan küçük uçaktaki dört çocuğun sağ bulunduğu resmen teyit edildi. Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo Petro, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Tüm ülke için büyük sevinç! 40 gün önce Kolombiya ormanlarında kaybolan dört çocuk sağ bulundu” dedi.

‘MUCİZE, MUCİZE, MUCİZE’

AA’nın aktardığına göre, haftalardır çocukların sağ bulunması için yoğun bir arama faaliyeti yürüten Kolombiya ordusu da haberi ‘mucize’ olarak duyurdu. Açıklamada, dört kardeşin Caqueta yönetim belgesine bağlı ormanlıkta yerlerinin tespit edildiği kaydedilerek, “Mucize, Mucize, Mucize” ifadesine yer verildi. Askeri personel tarafından bulunan çocukların sağlık durumlarının ise ‘sıvı kaybı’ ve ‘böcek ısırığı’ kaynaklı sorunlar olduğu bildirildi. Kurtulanlar içinde 11 aylık bir bebeğin de olduğu bilgisi paylaşıldı.

18 MAYIS’TA AÇIKLAMA YAPILMIŞ, ANCAK DOĞRULANAMAMIŞTI

Yetkililerin kardeşlerle ilgili 18 Mayıs’taki açıklamasında, çocukların sağ bulunduğu belirtilmiş ancak akıbeti doğrulanamamıştı. Ülkenin güneyindeki ormanlarda 17 Mayıs’ta enkazı bulunan küçük uçaktaki diğer dört kişinin ise cesedi tespit edilmişti. Guaviare yönetim bölgesine bağlı San Jose kentinde düştüğü sanılan HK 2803 numaralı küçük uçakta yedi kişinin bulunduğu belirtilmişti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir